Të gjitha lajmet

GAME 1: BLAZERS - OKC

S’mjaftoi triple-double për fitore

S’mjaftoi triple-double për fitore

15 April, 2019 @0:21

Portland Trail Blazers, e hapi Play Offin me fitore, duke e mposhtur Oklahoma City Thunderin me rezultat 104-99.

Skuadra e Portlandit, gjatë ndeshjes ishte në epërsi prej 19 pikëve, derisa këtë epërsi Oklahoma e zbuti deri në 2 pikë, por me pikët e shënuara të Enes Kanterit dhe treshet e Damian Lillardit nga distanca, Blazers e fitoi ndeshjen në fund.

Në humbjen e Oklahomës sonte ndikoi edhe dështimi i tyre nga vija e treshit. Në mënyrë ekipore në 33 gjuajtje shënuan vetëm 5 herë, prej tyre 4 i shënoi vetëm Paul George.

Damian Lillard me 30 pikë, CJ McCollum me 26 dhe Enes Kanter me 20 pikë, ishin më meritorit në fitoren e Portlandit.

Te Oklahoma 26 pikët e Paul Georges dhe triple-double prej 24 pikëve, 10 kërcimeve e 10 asistimeve të Russell Westbrookut, nuk mjaftuan për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet përsëri te palestra e Portlandit më 17 prill në ora 04:30.

SUPERYLLI I LAKERS

James deklarohet për ardhjen e Davisit

16 June, 2019 @9:11

Super ylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është deklaruar në rrjete sociale për përfoljen e fundit që vetëm…

LAKERS

Realizohet shkëmbimi i vitit

16 June, 2019 @0:38

Skuadra e New Orleans Pelicansit, më në fund e pranoi ofertën e Los Angeles Lakersave, për super yllin Anthony Davis. …

END OF SERIES

Ndërprehet dinastia e GSW, NBA ka kampion të ri dhe historik!

14 June, 2019 @8:41

Toronto Raptors mposhti mbrojtësin e titullit të kampionit të NBAs, Golden State Warriors në ndeshjen e gjashtë të serisë finale…

KEVIN DURANT

Duranti operohet me sukses

12 June, 2019 @23:08

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, e ka operuar me sukses tetivën e akilit. Lajmin e bëri të…

FINAL SERIES: RAPTORS vs WARRIORS

Dramë deri në fund, seria vazhdon, Durant përsëri lëndohet

11 June, 2019 @8:58

Nuk ka fitues në serinë finale të NBA-së ende, derisa Golden State Warriors mori triumf dramatik sot ndaj Toronto Raptorsit…

Të gjitha lajmet nga NBA