Të gjitha lajmet

GAME 1: ROCKETS - JAZZ

Raketa fluturoi në ndeshjen e parë

Raketa fluturoi në ndeshjen e parë

15 April, 2019 @11:28

Skuadra e Houston Rocketsit, e mposhti Utah Jazzin në ndeshjen e parë të Play Offit me rezultat 122-90.

Djelmoshat e trajnerit Mike D’Antoni, ishin të mirë në mënyrë ekipore, ku shtatë lojtarë luajtën me pikë dyshifrore.

James Harden ishte shumë afër shifrave magjike triple-double. Ai luajti me 29 pikë, 10 asistime e 8 kërcime.

Te Utah më i dalluari ishte Rudy Gobert me 22 pikë e 12 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë do të luhet përsëri në Toyota Center të Houstonit më 18 prill në ora 03:30.

GAME 7: RAPTORS - SIXERS

Leonardi dërgon Toronton në finale

FOTO / nba

13 May, 2019 @10:40

Me shënimin e super yllit Kawhi Leonard në sekondat e fundit, Toronto Raptors e mposhti Philadelphia 76ers me rezultat 92-90…

GAME 7: NUGGETS - BLAZERS

Për herë të parë në finale që nga mileniumi

13 May, 2019 @1:22

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur skuadrën Denver Nuggets në ndeshjen e shtatë të serisë me rezultat 96-100, u kualifikua…

LOS ANGELES LAKERS

Frank Vogel për shpresa të mëdha

12 May, 2019 @10:19

Njëra ndër skuadrat më trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës. Frank Vogel, arriti…

GAME 6: ROCKETS - WARRIORS

Fitojnë edhe pa Durantin, kampioni në finale

FOTO / nba

11 May, 2019 @11:05

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat…

BUCKS

Gasol mbyll sezonin

10 May, 2019 @17:22

Qendra spanjolle Pau Gasol ka hyrë në operacion sot dhe kështu ka mbyllur sezonin 2019/20. Njoftimin për baseketbollistin e…

Të gjitha lajmet nga NBA