Të gjitha lajmet

GAME 1: ROCKETS - WARRIORS

Harden 41 - 37 Durant, kampioni 1-0

Foto: nba.com/warriors

Harden 41 - 37 Durant, kampioni 1-0

15 May, 2018 @8:30

Houston Rockets
Golden State Warriors
Houston Rockets 106 : 119 Golden State Warriors
James HARDEN 41 pikë Kevin DURANT 37 pikë

Toyota Center, Houston, Texas.
Ndeshja e mëngjesit të sotëm ka treguar se pse Golden State Warriors nuk bën që asnjëherë të jetë i nënçmuar dhe t'i mirret epiteti i favoritit. Në një ndeshje ku Houston Rockets u pa si favorit, ndeshja e parë finale e Konferencës Perëndimore, i takoi Warriorsëve të cilët në saje të eksplozivitetit të Kevin Durantit fituan me 13 pikë dallim duelin e parë, si mysafir, 119-106. "Ai është njëri nga shuterët më të mirë të të gjitha kohërave," ka thënë pas ndeshjes Mike D'Antoni, trajner i Rocketsave, që flet mjaft për dallimin në ndeshje. PLAYOFF SKEMA Durant në 40 minuta lojë shënoi 37 pikë, dhe shënoi 50% të trepikësheve të cilat i tentoi. Klay Thompson shtoi 28 pikë, ndërsa Steph Curry dha 18 pikë e 8 asistime në fitore. Në anën tjetër, 41 pikët e James Hardenit dhe 23 të tjera të Chris Paulit nuk mjaftuan për të fituar ndeshjen e parë të serisë finale të Konferencës nga ane e raketavë në vend të vetin. Në ndeshjen e dytë të serisë, Rockets janë përsëri vendas.

ZYRTARËT E NDESHJES II

Maxhuni kryesor në ndeshjen e dytë

BOROZANI/Arkiv

14 May, 2018 @16:23

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur emrat e referëve që do të ndajnë drejtësinë në përballjen…

GAME 1: CELTICS - CAVS

Super Celtics, e nisin me fitore bindëse

Foto: Yahoo

13 May, 2018 @23:58

Me fitoren e Boston Celtics është mbyllur ndeshja e parë e serisë finale në Konferencën Lindore në NBA. Skuadra e…

NDESHJA 5 FINALE: TIRANA-TEUTA

Tirana mbron titullin kampion

Foto: FSHB/fb

13 May, 2018 @20:46

Ndeshja e pestë e serisë finale në kampionatin shqiptar i takoi Tiranës, që sonte mposhti Teutën për herë të tretë…

FINALJA 1: PRISHTINA-BASHKIMI

Prishtina s’rikthehet, Bashkimi fiton

12 May, 2018 @20:51

Një çerek i katërt i shkëlqyer i Sigal Prishtinës ka bërë që përkundër epërsisë së madhe të Bashkimit, bardhekaltërit kampionë…

ÇEREKU I TRETË: PRISHTINA-BASHKIMI

Prishtina zbut epërsinë e Bashkimit

12 May, 2018 @20:20

Prishtina është këndellur në çerek të tretë të ndeshjes, pas atij të dytit ku nuk arriti të shënojë më shumë…

PJESA E PARË: PRISHTINA-BASHKIMI

Epërsi dyshifrore pas pjesës së parë

12 May, 2018 @19:47

Kanë përfunduar 20 minutat e para të ndeshjes së parë të serisë finale të Superligës. Pjesa e parë përfundoi me…

ÇEREKU I: PRISHTINA-BASHKIMI

Bashkimi në epërsi pas çerekut të parë

12 May, 2018 @19:26

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së parë të serisë finale të Superligës. Bashkimi ka mbyllur në epërsi këtë…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Prishtina-Bashkimi

BOROZANI/Arkiv

12 May, 2018 @19:14

Ka nisur ndeshja e parë e serisë finale të PlayOffit të Superligës, derisa ekipet janë paraqitur me këto pesëshe në…

DUELI I PARË FINAL, SONTE

Nis seria finale e Play-Offit

BOROZANI/Arkiv

12 May, 2018 @11:02

Me fillim në ora 19:00 sot do të nis seria finale e Play-Offit të Superligës. Sigal Prishtina pret Bashkimin në…

TEUTA - TIRANA

Teuta barazon, kampioni vendoset në ndeshjen e pestë

Foto: KBTeuta/fb

10 May, 2018 @18:59

Ka shënuar fitore në ndeshjen e katërt të serisë ekipi durrësak dhe tashmë gjithçka do të vendoset në përballjen përfundimtare,…

SUNS - CELTICS

Prej minus 22 pikë, në fitore

FOTO/ nba.com

9 November, 2018 @10:15

Skuadra më e trofeshme në NBA, Boston Celtics, pas vazhdimeve arriti ta mposhtë Phoenix Sunsin me rezultat 109-116. Përqindja shumë…

THUNDER - ROCKETS

Në formë edhe pa Westbrookun

FOTO/ nba.com

9 November, 2018 @10:07

Forma fenomenale e Oklahoma City Thunderit vazhoi edhe në ndeshjen kundër Houstonit. Fitoren e shtatë rresht Oklahoma e regjistroi kundër…

WARRIORS - BUCKS

Bucks show në Oracle Arena

FOTO/ nba.com

9 November, 2018 @9:58

Milwaukee Bucks, arriti ta mposht kampionin aktual Golden State Warriors në Oracle Arena me rezultat 111-134. Me lojë të bukur…

LAKERS - T-WOLVES

LeBron James shkëlqen, Lakers fiton

FOTO/ nba.com

8 November, 2018 @10:42

Me performancën fenomenale të super yllit LeBron James, Lakers e mposhti Minnesota Timberwolvesin me rezultat 114-110. LeBron Jamesi në këtë…

TALENTI SLLOVEN

Lëndohet Luka Doncic

5 November, 2018 @10:18

Pas startit fenomenal të talentit slloven, Luka Doncic, erdhi lajmi i keq për të. Doncic lëndoi nyjen e këmbës, derisa…

Të gjitha lajmet nga NBA