Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAQEDONIA 3-1 ISLANDA

Elmas shkëlqen, Maqedonia arrin historinë, siguron PlayOffin

Elmas shkëlqen, Maqedonia arrin historinë, siguron PlayOffin


14 November, 2021 @20:15

Kombëtarja maqedonase në futboll ka arritur të shkruajë historinë duke mposhtur Islandën në Shkup 3-1 [Alioski 7, Elmas 65, 86 - Borteinsson 54] për të siguruar vendin e dytë në grupin e vetë kualifikues për Botëror, që ua siguron PlayOffin.

Në një ndeshje ku shkëlqeu mesfushori i Napolit, Elif Elmas, maqedonët kanë siguruar fitoren në pjesë të dytë, por do të jenë në hendikepuar pasi që pikërisht mesfushori kreativ i skuadrës nuk do të mund të luajë në duelin e parë të PlayOffit për shkak të suspendimit me kartonë të verdhë.

TABELA AKTUALE

Rumania e treta, mposhti Lihtenshtajnin por varej nga rezultati i maqedonëve dhe kështu humbi rastin për PlayOff. I pari në grup këtu, ka siguruar muajin e kaluar Botërorin - Gjermania.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror