Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F) - KASTRIOTI (F)

Era Shatri me dyshifror të katërfishtë, Prishtina pa problem

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Era Shatri me dyshifror të katërfishtë, Prishtina pa problem

9 November, 2019 @18:16

Vashat e Prishtinës pa problem e kaluan pengesën e Kastriotit, duke i mposhtur me 70 pikë epërsi 116-46.

Nga fillimi i ndeshjes e deri në fund, epërsia gjithmonë ishte te Prishtina.

Paraqitje fenomenale individuale në këtë takim zhvilloi Era Shatri për Prishtinën, e cila shkëlqeu me dyshifror të katërfishtë prej 14 pikëve, 10 kërcimeve, 10 asitimeve dhe 10 topave të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Besijana Martinaj me 23 pikë, Irma Konjusha dhe Triga Ukaj me nga 20 pikë dhe Enisa Kamerolli me 18 pikë të tjera.

Era me këtë performancë hyri në histori të Ligës së Femrave, duke shënuar për herë të parë dyshifror të katërfishtë (quadruple-double).

Te Kastrioti u dalluan Agnesa Rrahmani me 22 pikë dhe Anita Grainca me 15 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prishtina gjendet në pozitën e dytë me 4 fitore e 1 humbje, derisa Kastrioti me 1 fitore e 4 humbje është në pozitën e katërt aktualisht.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Vëllaznimin, kurse Kastrioti me Penzën.

BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Bashkimi +30 në derbi, seria ngritet në 5

BOROZANI / Arkiv / Arian Paçarizi

8 November, 2019 @21:13

Vashat e Bashkimit, në ndeshjen hapëse të xhiros së pestë në Ligën e Femrave, e mposhtën Penzën me rezultat të…

PRISHTINA - MOSCOW

Prishtina pa fitore edhe në ndeshjen e katërt

7 November, 2019 @21:52

Vashat e Prishtinës e regjistruan edhe humbjen e katërt në Euro Cup Women. Prishtina u mposht kundër MBA Moscow me…

EUROCUP WOMEN

Livestream: Prishtina - MBA Moscow

7 November, 2019 @19:06

Vashat e Prishtinës me fillim nga ora 20:00, do të përballet me skuadrën MBA Moscow në ndeshjen e katërt në…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (4)

3 November, 2019 @11:19

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së katërt në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PENZA (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina fiton bindshëm derbin ndaj Penzës

2 November, 2019 @22:02

Vashat e Prishtinës pa problem e mposhtën ate të Pezës me rezultat të thellë, 72-104. Skuadra pejane arriti ti…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave