Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F) - KASTRIOTI (F)

Era Shatri me dyshifror të katërfishtë, Prishtina pa problem

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Era Shatri me dyshifror të katërfishtë, Prishtina pa problem

9 November, 2019 @18:16

Vashat e Prishtinës pa problem e kaluan pengesën e Kastriotit, duke i mposhtur me 70 pikë epërsi 116-46.

Nga fillimi i ndeshjes e deri në fund, epërsia gjithmonë ishte te Prishtina.

Paraqitje fenomenale individuale në këtë takim zhvilloi Era Shatri për Prishtinën, e cila shkëlqeu me dyshifror të katërfishtë prej 14 pikëve, 10 kërcimeve, 10 asitimeve dhe 10 topave të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Besijana Martinaj me 23 pikë, Irma Konjusha dhe Triga Ukaj me nga 20 pikë dhe Enisa Kamerolli me 18 pikë të tjera.

Era me këtë performancë hyri në histori të Ligës së Femrave, duke shënuar për herë të parë dyshifror të katërfishtë (quadruple-double).

Te Kastrioti u dalluan Agnesa Rrahmani me 22 pikë dhe Anita Grainca me 15 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prishtina gjendet në pozitën e dytë me 4 fitore e 1 humbje, derisa Kastrioti me 1 fitore e 4 humbje është në pozitën e katërt aktualisht.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Vëllaznimin, kurse Kastrioti me Penzën.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave