Të gjitha lajmet

LAKERS - HEAT

James pa mëshirë ndaj ish-skuadrës, e shtata për LAL

James pa mëshirë ndaj ish-skuadrës, e shtata për LAL

9 November, 2019 @9:24

Skuadra e Los Angeles Lakersit, duke e mposhtur Miami Heatin me rezultat 95-80, e regjistroi fitoren e shtatë rresht në ligë.

LeBron Jamesi shkëlqeu ndaj ish-skuadrës së tij me 25 pikë, 6 asistime e 4 kërcime, dhe së bashku me Anthony Davis që luajti me 26 pikë, 8 kërcime e 7 asistime, ishin më të dalluarit.

Te Miami u dallua Jimmy Butler me 22 pikë e 8 kërcime.

Kjo ishte fitorja e shtatë rresht për Los Angeles Lakers, pas humbjes në ndeshjen e parë të stinorit dhe aktualisht gjenden në krye të Konferencës Perëndimore, derisa Miami ka bilanc prej 6 fitoreve e 3 humbjeve deri më tani.

KOMUNIKATA E NBA-së

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit…

KNICKS LEGEND

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur…

PSA CARD

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord…

MEMO

Ndërron jetë trajneri legjendar i Utah Jazzit, Jerry Sloan

Foto: nba.com/jazz

22 May, 2020 @16:55

Në moshën 78 vjeçare sot në mëngjes ka ndërruar jetë trajneri legjendar i ekipit të Utah Jazzit, Jerry Sloan. …

KOBE BRYANT

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet…

Të gjitha lajmet nga NBA