Të gjitha lajmet

PRISHTINA E RE - BOREA

Çereku i fundit vendimtar për Prishtinën e Re

Çereku i fundit vendimtar për Prishtinën e Re

8 November, 2019 @23:18

Ndeshja mbyllëse e xhiros së katërt në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, përfundoi me fitoren e Prishtinës së Re me rezultat 70-63 kundër Boreas.

Në 3 çerekët e parë rezultati ishte i ngushtë, derisa Prishtina e Re në 10 minutëshin e fundit e bëri dallimin për ta regjistruar fitoren e dytë të stinorit.

Meriton Ismaili ishte më i dalluari te skuadra prishtinase me 26 pikë e 8 kërcime, derisa me pikë dyshifrore luajti edhe Arbër Sinani me 10 pikë.

Te Borea më i miri ishte Ilir Shala me 18 pikë.

TABELA AKTUALE

Prishtina e Re me 2 fitore e 1 humbje gjendet në pozitën e pestë, kurse Borea ende nuk u njoftua me fitore.

Në xhiron tjetër Prishtina e Re takohet me New Basketin, kurse Borea me Dritën.

PAS VENDIMIT

KB Borea bie edhe nga Liga e Parë

TOPSPORTI/ Arkiv/ A. Paçarizi

22 May, 2020 @23:36

Skuadra pejane e basketbollit, KB Borea, pas rënies në stinorin e kaluar nga Superliga e Kosovës ka vazhduar me formë…

PROMOVOHEN

KB Megasport hyn në Ligën e Parë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @22:07

Skudara prizrenase, KB Megasport, do të jetë anëtarja më e re e Ligës së Parë të Kosovës në basketboll. …

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

GJAKOVË

Vëllaznimi në Superligë!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:03

Skuadra e Vëllaznimit që ishte në vend të parë të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll është promovuar në…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë