Të gjitha lajmet

KERASAN PRISHTINA - AS PRISHTINA

AS Prishtina njofton me humbje Kerasan Prishtinën

TOSPORTI / Arian Paçarizi

AS Prishtina njofton me humbje Kerasan Prishtinën

8 November, 2019 @21:48

Dy shkuadrat nga Prishtina, të pamposhtura deri më tani, AS-i dhe Kerasani, u përballën në xhiron e katërt në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll.

Epiteti i të pamposhturit mbeti te ekipi i AS Prishtinës, i cili e mposhti Kerasan Prishtinën me rezultat 68-93.

Skuadra e trajnerit Valentin Spaqi, në çerekun e parë e krijoi një epërsi prej 23 pikëve, derisa distancën e mbajti deri në fund për ta vazhduar serinë e fitoreve.

Kreshnik Muçolli ishte koshashënuesi më i mirë te AS Prishtina me 24 pikë, derisa shkëlqeu edhe Dion Haxhosaj me 21 pikë e 20 kërcime kundër ish-ekipit të tij.

Te Kerasani si zakonisht më i miri ishte Endrit Berisha. Ai luajti me 24 pikë, 9 kërcime e 4 asistime.

TABELA AKTUALE

Në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, tani vetëm AS Prishtina dhe Vëllaznimi janë pa humbje, derisa këto dy skuadra në xhiron tjetër do të përballen për ta ruajtur këtë epitet, kurse Kerasan Prishtina do të luaj kundër Istogut.

KUPA E KOSOVËS 2019/20

Caktohen grupet për Kupën e Kosovës

Foto: FBK

8 November, 2019 @15:31

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll,…

VËLLAZNIMI - NEW BASKET

Vëllaznimi perfekt, vazhdon pa humbje

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 November, 2019 @22:26

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, e kaloi edhe pengesën e New Basketit pa problem. Vëllaznimi e mposhti kundërshtarin me rezultat 89-47. …

DRITA - VUSHTRRIA

Drita regjistron fitoren e parë të stinorit

FOTO / Arkiv

6 November, 2019 @21:36

Skuadra gjilanase Drita, ka regjistruar fitoren e parë të stinorit, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 100-63, në kuadër…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (3)

2 November, 2019 @11:32

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

AS PRISHTINA - ISTOGU

Në duelin e të pamposhturve, fiton AS Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 November, 2019 @22:10

Skuadra e Istogut, duke pësuar nga AS Prishtina me rezultat 74-60, e humbi rastin për të qenë në krye…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë