Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (4)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (4)

9 November, 2019 @10:53

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së katërt në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Arion Balluku (Vëllaznimi), Kreshnik Muçolli (AS Prishtina), Meriton Ismaili (Prishtina e Re), Bardh Jakupi (Drita) dhe Dion Haxhosaj (AS Prihtina).

Vëllaznimi duke e mposhtur New Basketin në xhiron e katërt në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, ka vazhtuar të jetë lider pa humbje.

Më i dalluari te skuadra gjakovare ishte Arion Balluku. Ai luajti me 23 pikë, 9 asitime, 4 kërcime e 4 topa të rrëmbyer.

Njëra ndër dy skuadrat pa humbje në Ligën e Parë, AS Prishtina, e mposhti Kerasan Prishtinën që gjithashtu ishte pa humbje deri në këtë ndeshje.

Kreshnik Muçolli dhe Dion Haxhosaj ishin më të mirët në derbin lokal. Muçolli luajti me 24 pikë, 5 kërcime, 4 topa të rrëmbyer dhe 3 asistime, derisa Haxhosaj me 21 pikë, 20 kërcime e 5 asistime.

Prishtina e Re e regjsitroi fitoren e dytë të stinorit, duke e mposhtur Borean. Më i dalluari te skuadra prishtinase ishte Meriton Ismaili me 26 pikë e 8 kërcime.

Fitorja e parë për Dritën erdhi në këtë xhiro. Skuadra gjilanase e mposhti Vushtrrinë në ndeshjen hapëse të xhiros. Bardh Jakupi ishte më i veçuari me 28 pikë, 13 kërcime, 4 asistime e 4 topa të rrëmbyer.

PRISHTINA E RE - BOREA

Çereku i fundit vendimtar për Prishtinën e Re

8 November, 2019 @23:18

Ndeshja mbyllëse e xhiros së katërt në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, përfundoi me fitoren e Prishtinës së…

KERASAN PRISHTINA - AS PRISHTINA

AS Prishtina njofton me humbje Kerasan Prishtinën

TOSPORTI / Arian Paçarizi

8 November, 2019 @21:48

Dy shkuadrat nga Prishtina, të pamposhtura deri më tani, AS-i dhe Kerasani, u përballën në xhiron e katërt në kuadër…

KUPA E KOSOVËS 2019/20

Caktohen grupet për Kupën e Kosovës

Foto: FBK

8 November, 2019 @15:31

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll,…

VËLLAZNIMI - NEW BASKET

Vëllaznimi perfekt, vazhdon pa humbje

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 November, 2019 @22:26

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, e kaloi edhe pengesën e New Basketit pa problem. Vëllaznimi e mposhti kundërshtarin me rezultat 89-47. …

DRITA - VUSHTRRIA

Drita regjistron fitoren e parë të stinorit

FOTO / Arkiv

6 November, 2019 @21:36

Skuadra gjilanase Drita, ka regjistruar fitoren e parë të stinorit, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 100-63, në kuadër…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë