Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GREZDA NËNSHKRUAN ME PARTIZANIN

Eros Grezda përfundon në Superiore, zyrtarisht te kampioni

Eros Grezda, lojtar i ri i Partizanit të Tiranës/ Foto: FKPartizani/ fb

Eros Grezda përfundon në Superiore, zyrtarisht te kampioni


23 June, 2023 @17:28

Futbollisti që dikur veshte fanellën e kombëtares shqiptare, ndërsa luajti në disa liga të ndryshme të rajonit dhe së fundi në Zalaegerszeg, ndërsa me më së shumti famë në Glasgow RangersEros Grezda, është bërë lojtar i ri i kampionit të Shqipërisë, Partizani.

Partizani ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë 1+1 vjeçare me krahun sulmues të kombëtares, ndërsa me Shqipërinë ai ka 13 paraqitje dhe një gol të shënuar.

“Partizani njofton arritjen e marrëveshjes me Eros Grezdën. Ish sulmuesi i ekipit tonë kombëtar është zyrtarisht pjesë e kampionëve të Shqipërisë. 28 vjeçari ka nënshkruar një kontratë 1 vjeçare me të kuqtë, me të drejtë rinovimi nga ana e klubit edhe për një tjetër sezon. Përgjatë karrierës së tij Grezda është aktivizuar në radhët e Lokomotiva Zagreb, Osijek, Glasgoë Renxhers, Sibenik, Manisa dhe Zalaegerszeg. Me ekipin tonë përfaqësues sulmuesi 28 vjeçar rregjistron 13 prezenca dhe 1 gol.” — ka shkruar njoftimi i Partizanit të Tiranës.


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore