Të gjitha lajmet

VIDEO CONFERENCE

FFK-ja komunikon rezultatet e takimit me UEFA-në

Foto: FFK

FFK-ja komunikon rezultatet e takimit me UEFA-në

Teksti: FFK

17 March, 2020 @14:59

Nëpërmjet videolidhjes UEFA sot ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe përfaqësuesit e futbollit evropian në Këshillin e FIFA-s.

Në këtë mbledhje nëpërmjet videolidhjes, presidenti i Konfederatës Evropiane, Aleksandër Çeferin ka bërë disa propozime që janë miratuar njëzëri nga Federatat anëtare të UEFA-s, prandaj kanë dal këto vendime si më poshtë:

-Kampionati Evropian i paraparë të zhvillohet këtë vit është shtyrë për 1 vit dhe do të zhvillohet nga 11 qershori deri me 11 korrik të vitit 2021.

-Ndeshjet e play-off për kualifikim për Kampionatin Evropian të parapara të zhvillohen në fund të marsit 2020, janë shtyrë për qershor 2020. Detajet tjera do të jepen nga grupi punues i UEFA-s.

-Ligat kombëtare dhe garat evropiane për klube të përfundojnë deri më 30 qershor 2020, kur është finalja e Ligës së Kampionëve. Për ligat e ranguara nga pozicioni 48-55 ku bënë pjesë edhe Kosova, afati për të përfunduar ligën është 21 qershor.

-Të bëhen shtyrje në procesin e licensimit të klubeve për garat evropiane. (Detajet do të konfirmohen nga grupi punues i UEFA-s).

Po ashtu është vendosur që të shtyhen edhe garat e femrave dhe kategorive të reja, kurse detajet do të pasojnë.

LIGA E KOMBEVE

Maqedonia V - Kosova në qershor!

17 March, 2020 @14:45

Në pritje të konfirmimit zyrtar të UEFA-së, burime nga FSHF-ja kanë bërë të ditur se ndeshjet ndërkombëtare të muajit mars…

UEFA

Vendoset, EURO 2020 në 2021!

17 March, 2020 @13:52

Tashm është zyrtare, UEFA në mbledhjen e saj ka marrë vendim që EURO 2020 të mbahet vitin tjetër. Vendimi…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

THE TELEGRAPH

UEFA konsideron EURO 2020-shin për fundvit

14 March, 2020 @20:50

UEFA është duke konsideruar mundësinë që Kampionati Evropian EURO 2020 të zhvillohet në muajin dhjetor të këtij viti, e jo…

CORONAVIRUS

Të martën UEFA vendos për të gjitha aktivitetet futbollistike

12 March, 2020 @16:09

Shtëpia e futbollit evropian, UEFA, do të organizojë një video-konferencë të martën në ora 13:00. Aty do të vendoset…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020