Të gjitha lajmet

BISEDA

FFK u ngut, por do të vazhdojmë më fuqishëm stinorin tjetër

FFK u ngut, por do të vazhdojmë më fuqishëm stinorin tjetër


2 June, 2020 @15:42

Kreu i klubit Jetoni Futsall nga Gjilani, Jeton Haziri, në një prononcim për TopSporti.com ka bërë të ditur se vendimi i FFK-së për ndërprerjen e ligave ka qenë i ngutshëm.

Sipas tij, kampioni i Ligës së Parë në futsall është dashur të vazhdohet.

“Liga e Parë në futsall është dashur të vazhdohet, pasi që kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në fund të saj,” ka thënë ai fillimisht.

Për më tepër, ai ka vlerësuar se ekipi i tij ka pasur gjasat e mira për të siguruar Superligën në futsall.

“Kemi pasur gjasat e mira për të arritur në Superligë, e rivali kryesor Liqeni ndeshjet kryesore i ka pasur si mysafir,” ka thënë ai.

Sidoqoftë, tash pasi stinori s’po vazhdon dhe klubet duhet të bëjnë plan për stinorin e radhës.

E aty, Haziri ka bërë të ditur planet e mëdha që ka.

“Në stinorin e ardhshëm kemi gjasa shumë të mira për të arritur Superligën. Ne kemi marrëveshje për të siguruar lojtarë si Fidan Bejta, Fitim Krasniqi, Behar Topalli dhe Egzon Hasani,” ka thënë ai duke bërë të ditur edhe përforcimet që pritet të vijnë në klub.


CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina eliminohet nga Liga e Kampionëve

Futsall Superliga

Prishtina eliminohet nga Liga e Kampionëve

15/01/21 @ 21:23

PARA FILLIMIT TË PRANVERËS

FFK shqyrton ndihmën financiare për klubet

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

FFK shqyrton ndihmën financiare për klubet

13/01/21 @ 00:32

PRISHITNA

Prishtina futsall godet me brazilianin Leandro

Futsall Superliga

Prishtina futsall godet me brazilianin Leandro

03/01/21 @ 13:42

E FUNDIT

FFK shtyen ndeshjet e fundjavës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

FFK shtyen ndeshjet e fundjavës

06/11/20 @ 20:41

SHKMA

Historike: Kosova pranohet në EMF!

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Historike: Kosova pranohet në EMF!

27/10/20 @ 15:15

KOMUNIKATA E FFK-së

Agim Ademi del i pafajshëm

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja

Agim Ademi del i pafajshëm

25/08/20 @ 14:27

KOMUNIKATA E SHMDFK-se

Shoqata kërkon që futbollistët e papaguar, të deponojnë ankesa

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Shoqata kërkon që futbollistët e papaguar, të deponojnë ankesa

05/08/20 @ 13:05

FINALJA E PLAYOFFIT

Prishtina fiton titullin kampion, pasi mposht Liburnin në finale

Futsall Superliga

Prishtina fiton titullin kampion, pasi mposht Liburnin në finale

27/06/20 @ 21:09

FINALJA E PLAYOFFIT

Përcaktohet finalja e madhe: Liburni - Prishtina

Futsall Superliga

Përcaktohet finalja e madhe: Liburni - Prishtina

21/06/20 @ 21:22

GJYQI

Gjykata aprovon kërkesën e Ademit për shtyerje e dënimit me burg

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga

Gjykata aprovon kërkesën e Ademit për shtyerje e dënimit me burg

19/06/20 @ 19:49


Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga