Të gjitha lajmet

NDESHJA E DYTË: PRISHTINA - LIBURNI

Fiton edhe në Prishtinë, Liburni kampion i Kosovës!

Foto: V.B për TopSporti

Fiton edhe në Prishtinë, Liburni kampion i Kosovës!

6 June, 2019 @22:14

Pas fitores me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë finale në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka fituar edhe ndeshjen e dytë të serisë ndaj Prishtinës në kryeqytet, për ta fituar kështu titullin kampion për sezonin 2018/2019.

Ndeshja mes skuadrave kaloi me luftë mjaft të fortë.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Pjesa e parë u mbyll 1-1, derisa koha e rregullt e ndeshjes përfundoi me rezultat të barabartë 3-3, me ç‘rast fituesi u detyrua të përcaktohej përmes kohës shtesë.

E në kohën shtesë, më e përqëndruar u tregua skuadra gjakovare, e cila shënoi tri herë dhe duelin e mbylli me fitore 3-6, për t’u shpallur kështu kampione e Kosovës.

Si në ndeshjen e parë, edhe sonte paraqitje fantastike për Liburnin zhvilloi Ramadan Alaj, një nga lojtarët më të dalluar te gjakovarët për vite me radhë.

Si zakonisht, kampioni i Kosovës në futsall sezonin që vjen e përfaqëson Kosovën në gara evropiane, gara në të cilat Liburni ka marrë pjesë edhe dy vite më parë.

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka…

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës. Gjakovarët kanë…

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga