Të gjitha lajmet

LIPJANI 68-85 TREPÇA

Fitorja e tretë në katër ndeshjet e fundit për Trepçën

TOPSPORTI/ Arkiv

Fitorja e tretë në katër ndeshjet e fundit për Trepçën

8 March, 2020 @21:20

Pa shumë telashe, Trepça ka kaluar edhe ekipin e renditur në fund të klasifikimit të Superligës, Lipjanin, duke shënuar kështu fitoren e tretë në katër ndeshjet e fundit të elitës - për të vazhduar formën e mirë që ka kapur ekipi nën drejtimin e trajnerit kroat Neven Plantak.

Mitrovicasit në çdo çerek kanë mbajtur vazhdimësinë edhe të lojës edhe të pikëve të shënuara duke shënuar 20+ prej të parit deri në të fundit për të arritur te fitorja 68-85 [14-23, 18-21, 9-21 dhe 27-20].

DJ Hanes ka qenë më efikasi dhe më i dobishmi për ekipin e tij sonte. Ai ka shënuar 23 pikë, 5 kërcime dhe 4 asistime, ndërsa ka pasur edhe 4 topa të rrëmbyer në fitoren e Trepçës.

TABELA AKTUALE

22 pikë tjera për minatorët i shënoi Alex Mpoyo, derisa 11 i dha Alante Fenner e 10 të tjera Cedric Council.

Lipjani që edhe pas kësaj ndeshjeje mbeti me vetëm dy fitore dhe tashmë dalëngadalë po vulos fatin drejt Ligës së Parë, nuk i ka bërë ballë shumë mysafirëve.

Tamas Bruce që luajti pa pushim për ekipin ka qenë edhe më efikasi edhe më i dobishmi për lipjanasit, duke shënuar 29 pikë e 8 kërcime, derisa ka kryer ndeshjen me indeks të vlefshmërisë, 29.

Fitorja bën Trepçën të pushojë qetë në xhiron e radhës, derisa ka bilans 7-17, ndërsa Lipjani do të duhet të kërkojë pikë e befasi ndaj Bashkimit, të cilët i kishte befasuar edhe në Sezai Surroi duke shënuar fitoren e parë të stinorit.

PEJA - RAHOVECI

E treta rresht për Pejën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 March, 2020 @19:18

Skuadra e Pejës e mposhti Rahovecin, duke dominuar totalisht me rezultat 89-70. Peja gjatë gjithë ndeshjes nuk e lëshoi…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese: Peja-Rahoveci

8 March, 2020 @17:03

Para derbit, skuadrat kanë bërë të ditura formacionet startuese të tyre. PEJA: Berisha, Hajrizi, Johnson, Sirko dhe Prahl. …

PRISHTINA - YLLI

Prishtina këndellet, duke ia shkaktuar humbjen e dytë radhazi Yllit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 March, 2020 @21:25

Kampionia e Kosovës, Prishtina, është këndellur pas humbjes nga Bashkimi dhe pas largimit të trajnerit të deritashëm të saj Teo…

FERONIKELI - BASHKIMI

Fitore e lehtë për Bashkimin

7 March, 2020 @20:52

Pas fitores ndaj Prishtinës, skuadra e Bashkimit e mposhti edhe Feronikelin. Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra nga fillimi e deri…

PRIZRENI

Arrin përforcimi i Prizrenit

6 March, 2020 @21:02

Përforcimi i paralajmëruar i Prizrenit, Marcus Myers, para pak çastesh ka arritur në Kosovës. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga