Të gjitha lajmet

PARA DUELIT TË FUNDIT TË XHIROS

Fituesi merr kreun e Superligës

Fituesi merr kreun e Superligës

3 November, 2019 @20:15

Përballja e sontme që nis në ora 21:00 dhe luhet në Mizahir Isma, ndërmjet Rahovecit dhe Prizrenit - do të sjell liderin e ri të Superligës.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Kjo, pasi që me fitoren e Bashkimit mbrëmë ndaj Prishtinës, tashmë dyshja në fjalë kanë nga 12 pikë, e skuadrat që ndeshen sonte kanë nga 11 pikë.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Kështu, fituesi i ndeshjes Rahoveci - Prizreni do të jetë mbi të gjithë për së paku, deri në xhiron e radhës të Superligës.

TREPÇA - FERONIKELI

Pjesa e parë në Minatori, kalon ngushtë

3 November, 2019 @19:50

Trepça ka mbyllur pjesën e parë në epërsi ndaj Feronikelit në përballjen që po zhvillohet në Minatori. Mitrovicasit që prej…

YLLI - PEJA

Armstead shpëton Pejën nga humbja

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

3 November, 2019 @19:18

Një finish dramatik ndodhi në ndeshjen në mes të Yllit dhe Pejës. Samir Zekiqi e kishte kaluar në epërsi skuadrën…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Illmen Bajra: Besuam në fitore, vendimtar komponimi i ekipit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 November, 2019 @21:59

Trajneri i Bashkimit, Illmen Bajra, pas fitores së madhe ndaj Prishtinës në Superligë, është shprehur të jetë i kënaqur me…

BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi mposht kampionen aktuale në Prizren

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 November, 2019 @20:47

Bashkimi ka arritur të shënojë një fitore të madhe sot në Sezai Surroi, duke e mposhtur kampionen aktuale të Superligës,…

Ç3: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi hyn në çerekun e fundit në epërsi

TOPSPORTI/ A. P.

2 November, 2019 @20:26

Vetëm edhe 10 minuta kanë mbetur deri në fund të ndeshjes, ndërsa Bashkimi ka ruajtur epërsinë nga pjesa e parë.…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga