Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES

Formacioni i mundshëm i Kosovës

Formacioni i mundshëm i Kosovës

24 March, 2017 @16:28

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën e djeshme për shtyp tha se ka dilema në disa pozita, për të cilat do të vendos në minutat e fundit para ndeshjes.

Samir Ujkani është i sigurt që do të jetë në portë, ndërsa vija e mbrojtjes pritet të përbëhet sikurse në ndeshjen kundër Turqisë nga Amir Rrahmani, Alban Pnishi, Benjamin Kololli dhe Fanol Përdedaj.

Në qendër të mesfushës pritet të jetë Hekuran Kryeziu, së bashku me Herolind Shalën, para tyre Valon Berisha, derisa Milot Rashica dhe Arbër Zeneli pritet t’i mbulojnë krahët.

Në sulm, Bunjaki pritet t’i besojë përforcimit të ri, Besart Berishës, i cili është në pritje të debutimit me fanellën e Kosovës.

U21

Përfaqësuesja U21 e gatshme për debutim

24 March, 2017 @16:04

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur sot seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme kundër Irlandës në Dublin. Stërvitja…

ITAALB

“Prova” e ndeshjes Itali-Shqipëri

24 March, 2017 @15:51

Një ndeshje miqësore futbolli është luajtur sot ndërmjet përkrahësve të kombëtares shqiptare dhe asaj italian, kur kanë mbetur edhe pak…

PARA NDESHJES

Kosova me fanella të kaltërta

24 March, 2017 @15:38

Përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen e sontme ndaj Islandës do të dal në fushë me fanella me ngjyrë të kaltër. …

REAGIM

Vëllaznimi reagon ndaj vendimeve të Komisionit Disciplinor

24 March, 2017 @15:30

Dënimi prej 800 eurove gjobë dhe 7 muaj moslojë për futbollistin Jeton Dushi, është vlerësuar si i papranueshëm nga ana…

AVDIJAJ

Avdijaj: Zemra po më kënaqet prej gëzimit

24 March, 2017 @15:19

Donis Avdijaj është në pritje të debutimit sot për përfaqësuesen e Kosovës. Futbollisti sot ka marr lejen nga FIFA…

VIDEO

Befasi e kopjuar për lojtarët e Kosovës

24 March, 2017 @15:07

Sponzori i përfaqësueses së Kosovës, TEB Bank, ka përgatitur një befasi për futbollistët e përfaqësueses së Kosovës, të cilët do…

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj merr lejen nga FIFA

Foto: Albert Sinani

24 March, 2017 @14:40

Donis Avdijaj do të jetë në dispozicion të përzgjedhësit Albert Bunjaki për ndeshjen e sontme ndaj Islandës. Kur kanë mbetur…

ANSI AGOLLI

Agolli: Do të japim maksimumin

24 March, 2017 @10:49

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Ansi Agolli, në konferencën për shtyp ka folur në lidhje me ndeshjen kundër Italisë, që do…

ITALI - SHQIPËRI

Në Palermo për befasi!

Foto nga stërvitja në Palermo (Mars 2017)

24 March, 2017 @10:34

Përveç Kosovës, edhe Shqipëria sonte e zhvillon ndeshjen e vet në kuadër të kualifikimeve drejt Botërorit të Rusisë. Përkundër…

KOSOVA - ISLANDA

Melbourne i uron fat Besart Berishës

24 March, 2017 @10:22

Përmes një postimi në rrjetin social ‘Twitter’, klubi australian ku angazhohet Besart Berisha, Melbourne Victory, i ka uruar fat sulmuesit…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

UEFA NJOFTON FFK-në

Anti-trukim: 5 kompani monitorojnë dy ligat e Kosovës, Kupën dhe reprezentacionin

Foto: FFK

11 February, 2019 @23:21

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kuptuar sot nga UEFA-ja se Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë, Kupa…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

REKORD I RI

Kosova shënon edhe një ngritje në FIFA

TOPSPORTI/ A. P.

7 February, 2019 @12:47

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka parë veten një vend më lartë në renditjen e parë të vitit 2019 të…

EDON ZHEGROVA

Basel prezenton Zhegrovën

Foto & Video/ Basel Official

4 February, 2019 @22:03

Mesfushori i ri i Kosovës, Edon Zhegrova, është prezentuar në Basel para një ore. Në një intervistë të shkurt…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja