Të gjitha lajmet

FINALJA E KUPËS SË SHQIPËRISË

Goga triumfon dhe fiton Kupën e Shqipërisë

Foto: AS GogaBasket/fb

Goga triumfon dhe fiton Kupën e Shqipërisë

4 February, 2020 @20:20

Pas një ndeshjeje me rikthime në rezultat, ka qenë ekipi i Afrim Bilallit, Goga Basket që ka triumfuar dhe ka fituar Kupën e Shqipërisë.

Goga Basket edhe pse ishte në disvantazh gjatë pjesës së parë, ka arritur të rikthehet në pjesë të dytë për të mposhtur Vllazninë e Darko Vujacicit dhe për ta fituar Kupën, në përballjen e posa përfunduar në Feti Borova të Tiranës, 80-70 [14-19, 20-25, 36-31 dhe 24-14].

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

RAHOVEC

Tyree Griffin lojtar i ri i Rahovecit

9 March, 2020 @21:44

Nënkampioni aktual i Kosovës dhe ekipi që nuk arriti të përfundojë stinorin në BIBL, duke u tërhequr nga garat, KB…

PRISHTINË

Prishtina rikthen Constantinidesin

5 March, 2020 @23:41

Trajneri i parë qipriot në Superligë të Kosovës, Antonis Constantinides, po i rikthehet Superligës. Constantinides para pak çastesh është…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

Të gjitha lajmet nga International