Të gjitha lajmet

MAVS - GRIZZLIES

Hardaway e Doncic 50 pikë, Dallas fiton rivalin

Hardaway e Doncic 50 pikë, Dallas fiton rivalin


23 February, 2021 @9:23

Dallas Mavericks e mposhti kundërshtarin direkt për Play Off, Memphis Grizzlies me rezultat 102-92.

Mavs me ndihmën e Tim Hardaway Jr dhe Luka Doncic arritën një fitore të rëndësishëm ndaj Memphisit.

Hardaway luajti me 29 pikë, derisa Doncic me 21 pikë, 7 kërcime e 5 asistiem.

Te Memphis Ja Morant me 22 pikë e 9 asistime, por nuk mjaftoi për fitore.

Dallas me 14 fitore e 15 humbje gjendet në pozitën e 9 në Konferencën Perëndimore, kurse Grizzlies gjendet në një pozitë më poshtë me bilanc prej 13 fitoreve e 14 humbjeve.


LAKERS - WIZARDS

Në vazhdime kampioni bie nga Wizards

NBA

Në vazhdime kampioni bie nga Wizards

23/02/21 @ 09:09

LAUREATËT 2020

Dardan Berisha, sportist i vitit 2020 nga KOK

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Dardan Berisha, sportist i vitit 2020 nga KOK

22/02/21 @ 23:37

RAPORT I GJERË

Kompletohen të kualifikuarit për Eurobasket 2022

Eurobasket

Kompletohen të kualifikuarit për Eurobasket 2022

22/02/21 @ 23:02

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XII)

22/02/21 @ 22:21

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

22/02/21 @ 20:45

EUROLEAGUE

Mario Hezonja nga NBA, transferohet te gjigandi grek

Euroleague

Mario Hezonja nga NBA, transferohet te gjigandi grek

22/02/21 @ 19:07

SUPERLIGA

Caktohet orari i xhiros 20 në Superligë

FBK Superliga

Caktohet orari i xhiros 20 në Superligë

22/02/21 @ 15:57

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi zyrtarizon dy përforcimet

FBK Superliga

Vëllaznimi zyrtarizon dy përforcimet

22/02/21 @ 13:08

VËLLAZNIMI

Pa zhvilluar ndeshje, largohet nga ekipi

FBK Superliga

Pa zhvilluar ndeshje, largohet nga ekipi

22/02/21 @ 12:54

LAKERS - WIZARDS

Në vazhdime kampioni bie nga Wizards

NBA

Në vazhdime kampioni bie nga Wizards

23/02/21 @ 09:09

TRANSFER

Supertransfer: Pau Gasol në skuadrën nga Euroleague

NBA/Euroleague

Supertransfer: Pau Gasol në skuadrën nga Euroleague

20/02/21 @ 17:04

ALL STAR 2021

Caktohen pesëshet startuese të All Starit 2021

NBA

Caktohen pesëshet startuese të All Starit 2021

19/02/21 @ 08:11

HISTORIKE

Lebron magjik, arrin atë që s’e arritën MJ dhe Kobe

NBA

Lebron magjik, arrin atë që s’e arritën MJ dhe Kobe

19/02/21 @ 07:35

NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

18/02/21 @ 09:14

T-WOLVES - LAKERS

LeBron James në skenë

NBA

LeBron James në skenë

17/02/21 @ 09:21

SUNS - NETS

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

NBA

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

17/02/21 @ 09:15

WARRIORS - CAVS

Curry me 7 treshe, Warriors triumfon

NBA

Curry me 7 treshe, Warriors triumfon

16/02/21 @ 08:34

JAZZ - SIXERS

8 fitore rresht nga Utah

NBA

8 fitore rresht nga Utah

16/02/21 @ 07:59

LAKERS

Sa do të mungojë Anthony Davis?

NBA

Sa do të mungojë Anthony Davis?

15/02/21 @ 23:18


Të gjitha lajmet nga NBA