Të gjitha lajmet

GAME 2: ROCKETS - WARRIORS

Houston revanshohet

FOTO: nba.com

Houston revanshohet

17 May, 2018 @10:15

Houston Rockets
Golden State Warriors
Houston Rockets 127 : 105 Golden State Warriors
James HARDEN 27 pikë Kevin DURANT

Toyota Center

Ndeshja e dytë e serisë finale të Konferencës Perëndimore, i takoi Houstonit, që e mposhti kampionin aktual Golden State Warriors me rezultat 127-105.

Houstoni gjatë ndeshjes e ngriti epërsinë deri në 29 pikë, derisa skuadra nga Teksasi në mënyrë ekipore shënoi 16 herë nga vija e treshit.

James Harden dhe Eric Gordon, luajtën me nga 27 pikë secili, të cilët u ndihmuan edhe nga PJ Tucker me 22 të tjera.

a

Te Warriorsat më i dalluari ishte Kevin Durant me 38 pikë të shënuara.

SKEMA E PLAY OFFIT

Seria do të bartet në palestrën e Golden State Warriorit, derisa rezultati në seri është 1-1. Ndeshja e tretë do të luhet më 21 maj.

GAME 2: BASHKIMI - SIGAL PRISHTINA

Bashkimi para arritjes historike

BOROZANI/ A. P.

16 May, 2018 @22:04

Bashkimi është para arritjes historike. Ekipi prizrenas ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë të serisë finale të PlayOffit…

ÇEREKU I TRETË: BASHKIMI-PRISHTINA

11 epërsi në 10 minutat e fundit

BOROZANI/Arkiv

16 May, 2018 @21:49

Lojë e barabartë në çerekun e tretë të ndeshjes, derisa Prishtina duket të jetë më e këndellur pas nervozizmit në…

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Qetë në pushim për Bashkimin

16 May, 2018 @21:10

Bashkimi ka mbyllur në epërsi 10 pikëshi pjesën e parë të ndeshjes, duke pasur 52-42 rezultatin në fund pas 20…

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Çereku i parë, i Bashkimit

16 May, 2018 @20:46

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së dytë të serisë finale të PlayOffit, Bashkimi-Sigal Prishtina. Ekipi prizrenas pas…

FINALJA 2: BASHKIMI - PRISHTINA

2-0 apo 1-1?

BOROZANI / A.P

16 May, 2018 @13:38

Me fillim nga ora 20:30, sonte në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren, Bashkimi dhe Prishtina përballen mes vete në ndeshjen…

NBA DRAFT LOTTERY

Llotaria për draftin në NBA

16 May, 2018 @13:25

Është caktuar renditja e skuadrave për përzgjedhjen e lojtarëve në ‘draftin’ e vitit 2018 në NBA. Në llotarinë e mbrëmshme,…

GAME 2: CELTICS - CAVS

Boston arrin gjysmën e rrugës drejt finales

Foto: nba.com

16 May, 2018 @9:40

Boston Celtics edhe në ndeshjen e dytë të serisë finale në Konferencës Lindore, arriti ta mposht Cleveland Cavaliersin me rezultat…

PREJ INFORMATORIT TË FINALES

Nga ndeshja e parë, dënimet vetëm për GT

15 May, 2018 @11:02

Informatori i fundit i Superligës, lidhur me ndeshjen e parë të serisë finale të PlayOffit, ku Bashkimi mposhti Sigal Prishtinën…

ZYRTARËT E NDESHJES II

Maxhuni kryesor në ndeshjen e dytë

BOROZANI/Arkiv

14 May, 2018 @16:23

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur emrat e referëve që do të ndajnë drejtësinë në përballjen…

ALL STAR 2019

Skuadra e Jamesit mposht atë të Giannisit

18 February, 2019 @10:33

All Stari 2019 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara në nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. …

ALL STAR 2019

Hamidou Diallo fiton Slam Dunkin

17 February, 2019 @10:47

Dita e dytë e All Starit 2019, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2019

Snajperisti i All Starit 2019, Joe Harris

17 February, 2019 @10:43

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Brooklyn Netsit, Joe Harris. Harris arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2019

Jayson Tatum fiton garën për shkathtësi

17 February, 2019 @10:35

Lojtari i Boston Celticsit, Jayson Tatum, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2019. Tatum në raundin e parë…

ALL STAR 2019

Amerika mposhtë Botën

16 February, 2019 @9:18

All Stari 2019 ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në NBA dhe…

Të gjitha lajmet nga NBA