Të gjitha lajmet

TIRANA

Ish futbollisti i kombëtares pranë Superiores

Ish futbollisti i kombëtares pranë Superiores

26 December, 2019 @12:21

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, që ka qenë pjesë e ekipit të Shqipërisë në ekspeditën historike në EURO 2016, Arlind Ajeti, mund të zbarkojë në Kategorinë Superiore shqiptare në janar.

Sipas SportEkspresit, Ajeti është në bisedime me Tiranën dhe ka pranuar të jetë pjesë e ekipit, por ka lënë një kusht.

Ai do të kërkojë alternativa tjera në ditët në vijim dhe nëse nuk arrin të gjej ekip serioz përgjatë pjesës së parë të janarit, futbollisti 26 vjeç do të arrijë në Tiranë.

TABELA AKTUALE

Ajeti së fundi ka qenë pjesë e Grasshoperit në Zvicër. Më parë ka luajtur për Crotonen, Torinon e Frosinonen, ku kishte ardhur nga Baseli.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga