Të gjitha lajmet

DAISHON KNIGHT

Ish lojtari i Bashkimit në ABA League

Ish lojtari i Bashkimit në ABA League

6 February, 2019 @16:58

I ardhur në Prizren në fund të tetorit të vitit 2017 si përforcim i Bashkimit, Daishon Knight, pas performancave të mira me ekipin e tij të deritashëm Academic Bultex, do të kalojë në ABA League.

Lojtari në fjalë ka arritur të bind drejtuesit e ekipit nga Tivari, Mornar, me paraqitjet e tij për ekipin bullgar këtë stinor dhe tashmë është në pritje të debutimit në ligën e Adriatikut.

Knight 27 vjeç ka pasur mesatare prej 21.3 pikëve për ndeshje me Academicun, ndërsa në BIBL këtë stinor ka shënuar 20.3 pikë mesatarisht.

Ai tashmë është regjistruar si lojtar i ri i Mornarit, ndërsa ekipi malazez do të mund ta përdor atë që në ndeshjen e radhës ndaj Crvena Zvezdës.

SLAM DUNK / ALL STAR 2019

Katërshja për ngulitje në All Star 2019

6 February, 2019 @15:01

Shumica e basketbolldashësve të NBA-së, në All Star e konsiderojnë garën për ngulitje si qershia bi tortë. Në këtë garë…

3 POINT CONTEST / ALL STAR 2019

“Snajperistët” e All Starit 2019

6 February, 2019 @14:58

U caktuan “snajperistët” që do të garojnë në garën për 3 pikë në All Starin 2019. Kandidati kryesor për ta…

SKILLS CHALLENGE / ALL STAR 2019

Luka Doncic në garë për shkathtësi në All Star 2019

6 February, 2019 @14:54

Tetë lojtarë janë caktuar të marrin pjesë në garën për shkathtësi në vikendin e All Starit 2019 që do të…

LEBRON JAMES

Humbja më e thellë e karrierës

6 February, 2019 @14:40

Në ndeshjen kundër Indiana Pacers, super ylli i Los Angeles Lakersit, LeBron James, hyri në histori të NBA-së, duke arritur…

KING

Jamesi i pesti në histori të NBA-së

6 February, 2019 @14:30

Super ylli i Los Angeles Lakersit, LeBron James, duke shënuar 18 pikë në ndeshjen kundër Indiana Pacers, u bë lojtari…

AARON MOSS

Kampion me Bashkimin, tash në Shqipëri

6 February, 2019 @11:57

Njëri ndër basketbollistët më meritor që bëri Bashkimin kampion në stinorin e kaluar të Superligës, Aaron Moss, do të vazhdojë…

KOZUV - BASHKIMI

Humbja e 6 me radhë në BIBL

5 February, 2019 @19:19

Humbja e gjashtë rresht e Bashkimit në Ligën Ballkanike erdhi kundër Kozuvit, ndaj të cilit u mposht me rezultat

KOZUV - BASHKIMI

Ç3: Kozuv afër fitores!

5 February, 2019 @18:41

Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 72-60 në favor të Kozuvit. Igor Kesar aktualisht është koshashënuesi më i mirë te…

KOZUV - BASHKIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Kozuv Bashkimi

5 February, 2019 @18:06

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 51-32 në favor të…

KOZUV - BASHKIMI

Ç1: +3 për Kozuvin

5 February, 2019 @17:54

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi, në kuadë të Ligës Ballkanike. Rezultati shënon 23-20 në favor…

DARDAN BERISHA

Dardani mund të qëndrojë deri në fund të stinorit

Nga arkivi

5 February, 2019 @15:17

Basketbollisti më i mirë i Kosovës dhe kapiteni i reprezentacionit, Dardan Berisha, ka kërkuar që Pallati i Rinisë dhe Sporteve…

NGA KONFERENCA

Edo pyetet edhe për Ledrin në konferencë

5 February, 2019 @14:47

Kapiteni i ekipit të Prishtinës dhe njëri ndër basketbollistët më besnik të skuadrës që përkundër moshës po tregohet ende, Edmond…

DUELET E XHIROS DHE TERMINET

Terminet e ndeshjeve të xhiros XVIII

5 February, 2019 @14:22

FBK ka publikuar orarin e ndeshjeve të xhiros XVIII të Superligës në basketboll, që zhvillohet këtë fundjavë. TABELA AKTUALE …

GAME 3: RAHOVECI - PRIZRENI

Rahoveci bindshëm, arrin gj’finalen e dytë me radhë

21 April, 2019 @18:34

Rahoveci është gjysmëfinalisti i fundit i Superligës. Ekipi i drejtuar nga Bujar Loci ka arritur të shënojë edhe fitoren e…

ÇEREKU I TRETË: RAHOVECI - PRIZRENI

10min para se Ylli të kuptojë rivalin

21 April, 2019 @18:24

Ka përfunduar edhe çereku i tretë i ndeshjes ndërmjet Rahovecit dhe Prizrenit që po luhet në Mizahir Isma, 14-13. …

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRIZRENI

Thellohet epërsia në “Mizahir Isma”

21 April, 2019 @17:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe të Prizrenit. Pas 20 minutave lojë, epërsia në…

ÇEREKU I PARË: RAHOVECI - PRIZRENI

4 pikë epërsi pas çerekut të parë

21 April, 2019 @17:27

Dueli vendimtar që do të përcaktojë kundërshtarin e Yllit në gjysmëfinale të Kupës, Rahoveci-Prizreni është duke u luajtur. Posa…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

21 April, 2019 @16:57

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe të Prizrenit. RAHOVECI: Deshon Minnis, Arian Qallaku, Fred Richadrson, Fisnik Juniku, Andrew…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga