Të gjitha lajmet

DAISHON KNIGHT

Ish lojtari i Bashkimit në ABA League

Ish lojtari i Bashkimit në ABA League

6 February, 2019 @16:58

I ardhur në Prizren në fund të tetorit të vitit 2017 si përforcim i Bashkimit, Daishon Knight, pas performancave të mira me ekipin e tij të deritashëm Academic Bultex, do të kalojë në ABA League.

Lojtari në fjalë ka arritur të bind drejtuesit e ekipit nga Tivari, Mornar, me paraqitjet e tij për ekipin bullgar këtë stinor dhe tashmë është në pritje të debutimit në ligën e Adriatikut.

Knight 27 vjeç ka pasur mesatare prej 21.3 pikëve për ndeshje me Academicun, ndërsa në BIBL këtë stinor ka shënuar 20.3 pikë mesatarisht.

Ai tashmë është regjistruar si lojtar i ri i Mornarit, ndërsa ekipi malazez do të mund ta përdor atë që në ndeshjen e radhës ndaj Crvena Zvezdës.

KOSOVA U20

Humbja e tretë e Kosovës, nga lideri i grupit

Foto: fiba.com

16 July, 2019 @20:27

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka humbur edhe ndeshjen e tretë në Grupin C të Evropianit Div. B. Të përzgjedhurit…

SENIORËT

Me disa mungesa të arsyeshme, nisin stërvitjet për kualifikime

Foto: FBK

15 July, 2019 @15:04

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të hënën paradite kishte grumbullimin e parë, derisa stërvitjet do të mbahen edhe nga ora…

KOSOVA U20

Kosova U20 arrin fitoren e parë në Divizionin B

Foto: fiba.com

14 July, 2019 @22:17

Basketbollistët e Kosovës U20 pas dy humbjeve të thella në dy ditët e para të Evropianit të Divizionit B, duke…

KOSOVA U20

14 July, 2019 @22:17

Basketbollistët e Kosovës U20 pas dy humbjeve të thella në dy ditët e para të Evropianit të Divizionit B, duke…

KOSOVA U20 NË EVROPIAN DIV B

Dje 49, sot humbje me 48 pikë dallim

Foto: FBK

13 July, 2019 @19:51

Përfaqësuesja e Kosovës U20 në basketboll sot është mposhtur me 48 pikë dallim nga Holanda U20 në Evropianin për këto…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga