Të gjitha lajmet

CALEB EKUBAN

Ish lojtari i Partizanit, tash para shitjes 10 milionëshe

Ish lojtari i Partizanit, tash para shitjes 10 milionëshe

29 April, 2020 @14:52

Ish futbollisti i dikurshëm i Partizanit të Tiranës, Caleb Ekuban, është afër kalimit te gjigandi arab Al-Hilal, bëjnë të ditur gazetat turke sot.

Ekuban, që luajti në stinori 2016/17 te Partizani dhe shënoi 17 gola përgjatë atij stinori në dy stinorët e fundit është duke luajtur te ekipi i Trabzonsporit.

Caleb Ekuban

Këmbëshpejti ganez i lindur në Itali, këtë stinor në Superligën turke ka shënuar 3 gola në 15 ndeshje sa është paraqitur.

Fotomaç ka shkruar se Al-Hilal i ka ofruar 10 milionë euro Trabzonsporit për të blerë kontratën e ganezit si dhe një lojtar tjetër të ekipit si dëmshpërblim për blerjen e 26 vjeçarit.

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

9 April, 2020 @15:30

Të gjithë akterët në futboll do të ndihmohen direkt nga FSHF-ja, ka bërë të ditur kreu i saj Armand Duka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (1)

27 March, 2020 @9:31

Kualifikimi për Euro2016 mund të duket sikur suksesi i vetëm i Shqipërisë në futboll, por nuk është i vetmi. Është…

SHQIPËRI

Pezullohet futbolli në Shqipëri

12 March, 2020 @15:52

FSHF pezullon të gjithë aktivitetet futbollistike në Shqipëri. Të martën UEFA vendos për ecurinë e aktiviteteve ndërkombëtare futbollistike europiane Komiteti…

CORONAVIRUS

FSHF vendos, duelet e sotme me dyer të mbyllura

9 March, 2020 @13:57

Komiteti i Emergjencës në Federatën Shqiptare të Futbollit është mbledhur ditën e sotme për të vlerësuar situatën pas të urdhërit…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore