Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BALLKANI 2-0 GJILANI

Kampioni si kampion, mposhtë Gjilanin në festë

Kampioni si kampion, mposhtë Gjilanin në festë


22 May, 2022 @17:00

Ballkani ka treguar edhe njëherë fuqinë ndaj rivalit që e ndoqi thuajse përgjatë gjithë stinorit në luftë për titull.

E sot, suherakasit dëshmuan edhe njëherë se janë më të mirë, duke i shënuar dy herë në pjesë të parë ekipit që përkohësisht po drejtohet nga Alban Hyseni.

TABELA AKTUALE

Ekipi i Ilir Dajës fitoi 2-0 [Lumbardh Dellova 25, Ermal Krasniqi 40] derisa në stadiumin e qytetit të Suharekës gjithcka i ngjante festës.

Në anën tjetër, Gjilani me këtë humbje ka humbur vendin e dytë në renditje dhe stinorin e përfundon në pozitë të tretë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga