Të gjitha lajmet

SKËNDERBEU - PARTIZANI

Karton i kuq e dy penallti, fitores i gëzohet Skënderbeu

Foto: KF Skënderbeu Facebook

Karton i kuq e dy penallti, fitores i gëzohet Skënderbeu

21 January, 2020 @19:21

Në xhiron hapëse të stinorit pranveror në elitën e futbollit të Shqipërisë, Skënderbeu e ka mposhtur Partizanin e Tiranës me rezultat 3-2. Ndeshja e luajtur në Korçë ishte mjaft interesante, duke prodhuar plot 5 gola, dy penallti dhe një karton të kuq.

Goli Telushit on Vidnews.

Telushi i mysafirëve e hapi serinë e golave duke shënuar nga pika e bardhë që në minutën e 7’, ndërkohë që Skënderbeu përmbysi gjithçka para pushimit të pjesës së parë përmes autogolit të Bitrit (43’) dhe golit të Krasniqit në minutat shtesë të pjesës së parë, për të shkuar në pushim pranë shifrave 2-1.

 

Autogoli i Bitrit on Vidnews.

TABELA AKTUALE

Në pjesën e dytë të dyja skuadrat shënuan edhe nga një herë, duke bërë që ndeshja të mbyllet me rezultatin final 3-2 në favor të Skënderbeut. Telushi, autori i golit të parë të Partizanit, e kishe mundësinë të shënojë nga pika e bardhë në minutën e 74’ të ndeshjes, për ta bërë ndeshjen edhe më interesante, mirëpo në penalltinë e tij të dytë të ndeshjes, ai gaboi.

 

Goli i dytë on Vidnews.

Duhet përmendur që skuadra e Partizanit pjesën më të madhe të ndeshjes e luajti me një lojtar më pak, me mitrovicasin Rron Broja që u përjashtua nga loja në minutën e 39’ pas dy kartonëve të verdhë.

 

Supergoli i Bregut on Vidnews.

Fitorja e sotme e ngrit Skënderbeun në kuotën e 24 pikëve, ndërkohë që Partizani pas 18 ndeshjeve të luajtura nga 28 pikë dhe ndodhet në mesin e tabelës.

 

Autogoli i Ditës on Vidnews.

Në dy ndeshjet e tjera të ditës në Superioren Shqiptare, Vllaznia triumfoi 2-0 ndaj Flamurtarit të Vlorës, përderisa Laçi mposhti Teutën 0-1.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga