Të gjitha lajmet

PRISHTINA

KB Prishtina, konferenca e sotme për shtyp

Foto: TOPSPORTI / A.A

KB Prishtina, konferenca e sotme për shtyp

9 February, 2019 @12:57

Me fillim nga ora 12:00, sot skuadra e Prishtinës në basketboll mbajti një konferencë për shtyp, në të cilën i pranishëm ishte edhe TopSporti.

Drejtuesit e klubit kryeqytetas folën arritjen historike në FIBA Europe Cup si dhe qartësuan disa gjëra në lidhjet me spekulimet e ditëve të fundit.

“Ndeshja ndaj ekipit italian të Vareses në kuadër të FIBA Europe Cup do të jetë e madhe dhe e rëndësishme, pasi që siç dihet, ne po flasim për një kundërshtar që ka qenë 10 herë kampion i Italisë, prandaj rëndësia e ndeshjes është mjaft e madhe. Merita për këtë kualifikim ka edhe tifozëria, e cila ishte fantastike në ndeshjen e fundit dhe padyshim që na dha një shtytje drejt fitores.

RRUGA E PRISHTINËS PËR NË FINALE

Do të tentojmë të përgatitemi sa më mirë për këtë duel, që do të jetë historik për basketbollin tonë.

Sa i përket spekulimeve, duam të konfirmojmë që trajneri Mulaomerovic nuk do të largohet, ai mbetet edhe më tutje pjesë e Prishtinës, ndërsa nga skuadra janë larguar zyrtarisht Mayfield dhe Anderson. Mayfield është larguar me marrëveshje të përbashkët, kurse Anderson ka qenë me kontratë buy-out te ne dhe ekipi gjerman i mediBayreuth ka ofruar shumë më shumë se ne, prandaj ne ishim të pafuqishëm financiarisht që ta ndalim atë të qëndrojë te ne.

Dy lojtarëve të larguar iu urojmë shumë suksese, ndërsa brenda javës pritet ta zyrtarizojmë një përforcim në pozitën 1, ndërsa synojmë përforcim edhe në pozitën 4, që të jemi sa më të gatshëm për ndeshjen ndaj Vareses.” - u tha në konferencën për shtyp të klubit kryeqytetas, përcjell TopSporti.com.

JAVA XII

Dy ndeshje nga Liga e Parë, kryesorja në Gjakovë

TOPSPORTI / ARKIV

9 February, 2019 @11:01

Në kuadër të xhiros së XII, sot zhvillohen 2 ndeshje të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll. Me fillim…

PRIZRENI - YLLI

Përsëri ndeshje interesante në “Sezai Surroi”

TOPSPORTI / ARKIV

9 February, 2019 @10:51

Javën e kaluar u luajt ndeshja mes Prizrenit e Bashkimit, ndërsa në palestrën “Sezai Surroi” edhe këtë xhiro do…

TERMINET / XHIRO 10

Nis stinori pranveror në Ligën e Femrave

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 February, 2019 @10:44

Sot nis stinori pranveror në Ligën e Femrave në basketboll. Drita e Prishtina, do ta hapin pjesën e dytë të…

FENRBAHCE - PANATHINAIKOS

Fenerbahçe siguron Play Offin

8 February, 2019 @21:39

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, duke e mposhtur Panathinaikosin, u bë skuadra e parë që e siguroi Play Offin e Euroleagues…

CSKA MOSKA - REAL MADRID

Ndeshja u vendos në sekondat e fundit

Fotot: euroleague.net

8 February, 2019 @20:31

Përkundër se CSKA Moska kishte marrë epërsinë me lojë të mirë në çerekun e tretë 30-21, për të përgjithshmen 64-61,…

PALESTRA E RE

Pamjet e fundit nga punimet

8 February, 2019 @19:49

Me një shpejtësi për të lakmuar duke ditur se si shkojnë punimet në vend, Rahoveci duket se shpejt e shpejt…

AMERIKANI I PRISHTINËS

Ekipi i Bundesligës zyrtarizon Kyan Andersonin

Foto: fibaeuropecup

8 February, 2019 @14:55

Basketbollisti që i ndihmoi Prishtinës për të arritur historinë e basketbollit kosovar, duke u kualifikuar në TOP 16 të FIBA…

SHPRESË SHTESË

Shtohet edhe një medalje në Kupë të Kosovës

8 February, 2019 @13:15

Kupa e Kosovës për herë të parë do të ketë edhe ndeshjen për vendin e tretë, ka bërë të ditur…

GAME 1: PRISHTINA - BASHKIMI

Bindshëm, për 1-0 në seri

TOPSPORTI / ARKIV

23 April, 2019 @20:53

Skuadrës së Prishtinës i ka takuar ndeshja e parë e serisë gjysmëfinale ndërmjet kryeqytetasve dhe skuadrës së Bashkimit, kampionit në…

GAME 1: YLLI - RAHOVECI

Festë ‘vreshtare’ në Suharekë, Rahoveci merr epërsinë

23 April, 2019 @20:44

Një ndeshje fantastike është zhvilluar sonte mes Yllit dhe Rahovecit në Suharekë! Skuadrat në fjalë dhuruan një ndeshje mjaft emocionuese…

Ç3: PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina thellon epërsinë para çerekut të fundit

23 April, 2019 @20:22

Bashkimit i ka mbetur vetëm sa për sy e faqe të luaj çerekun e fundit të takimit përballë Prishtinës. Epërsia…

Ç3: YLLI - RAHOVECI

Ylli ruan epërsinë edhe në çerekun e tretë

23 April, 2019 @20:18

Skuadra e Yllit ka ruajtur epërsinë para fillimit të çerekut të fundit në ndeshjen e PlayOffit kundër Rahovecit. Suharekasit tani…

Ç2: PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina bën dallimin në pjesën e parë

23 April, 2019 @19:46

Prishtina e ka përfunduar me 20 pikë epërsi dallim pjesën e parë të ndeshjes gjysmëfinale të PlayOffit kundër kampionit aktual,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga