Të gjitha lajmet

AMERIKANI I PRISHTINËS

Ekipi i Bundesligës zyrtarizon Kyan Andersonin

Foto: fibaeuropecup

Ekipi i Bundesligës zyrtarizon Kyan Andersonin

8 February, 2019 @14:55

Basketbollisti që i ndihmoi Prishtinës për të arritur historinë e basketbollit kosovar, duke u kualifikuar në TOP 16 të FIBA Europe Cup, Kyan Anderson, para pak çastesh është zyrtarizuar te ekipi i Bundesligës gjermane, mediBayreuth.

Anderson që erdhi në fillim të stinorit te Prishtina ka qenë njëri ndër lojtarët më të dalluar të ekipit në gara ndërkombëtare, derisa ka pasur mesatare impresive aty.

Amerikani te Prishtina luajti me mesatare prej 25:18 minuta në Superligë ku shënoi 10.9 pikë, 3.3 kërcime, 6.6 asistime dhe 1.3 topa të rrëmbyer.

Ndërsa në FIBA Europe Cup ai luajti mesatarisht 31:30 minuta për ndeshje, duke shënuar 13.1 pikë për ndeshje, 3.6 kërcime, 6 asistime dhe 1 top të rrëmbyer.

Anderson 26 vjeç ka nënshkruar kontratë me ekipin që ka bilanc 9-8 në BBL deri në fund të stinorit ka bërë të ditur faqja zyrtare e Bayreuth.

KOSOVA U20

Humbja e tretë e Kosovës, nga lideri i grupit

Foto: fiba.com

16 July, 2019 @20:27

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka humbur edhe ndeshjen e tretë në Grupin C të Evropianit Div. B. Të përzgjedhurit…

SENIORËT

Me disa mungesa të arsyeshme, nisin stërvitjet për kualifikime

Foto: FBK

15 July, 2019 @15:04

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të hënën paradite kishte grumbullimin e parë, derisa stërvitjet do të mbahen edhe nga ora…

KOSOVA U20

Kosova U20 arrin fitoren e parë në Divizionin B

Foto: fiba.com

14 July, 2019 @22:17

Basketbollistët e Kosovës U20 pas dy humbjeve të thella në dy ditët e para të Evropianit të Divizionit B, duke…

KOSOVA U20

14 July, 2019 @22:17

Basketbollistët e Kosovës U20 pas dy humbjeve të thella në dy ditët e para të Evropianit të Divizionit B, duke…

KOSOVA U20 NË EVROPIAN DIV B

Dje 49, sot humbje me 48 pikë dallim

Foto: FBK

13 July, 2019 @19:51

Përfaqësuesja e Kosovës U20 në basketboll sot është mposhtur me 48 pikë dallim nga Holanda U20 në Evropianin për këto…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga