Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF BASHKIMI - KBF VËLLAZNIMI

KBF Bashkimi në formë, kalon lehtë Vëllaznimin

KBF Bashkimi në formë, kalon lehtë Vëllaznimin


25 February, 2022 @22:12

Vashat e Bashkimit kaluan lehtë pengesën e Vëllaznimit.

Skuadra prizrenase e nisi ndeshjen me një seri prej 27-0 dhe nuk e lëshoi më kontrollin deri në fund për ta mposhtur kundërshtaren me rezultat 99-46.

Vesa Krasniqi me 26 pikë e 11 kërcime ishte më e mira te Bashkimi. Krasniqi u ndihmua edhe nga Aulona Muhadri me 19 pikë e 19 kërcime, Merisa Bilalli me 19 pikë dhe Besjana Martinaj me 12 sosh.

Te Vëllaznimi u veçuan Kendra Williams me 19 pikë dhe Festa Bicurri me 14 pikë.

TABELA AKTUALE

Bashkimi përkohësisht ngritet në pozitën e dytë me 11 fitore e 5 humbje, kurse Vëllaznimi gjendet në pozitën e pestë me 4 fitore e 12 humbje.

Në xhiron tjetër Bashkimi e pret Kastriotin në Prizren, derisa Vëllaznimi e pret Penzën në Gjakovë.


ISTOGU - BOREA

Istogu ruan pozitën, Taylor me triple-double

FBK Liga e Parë

Istogu ruan pozitën, Taylor me triple-double

25/02/22 @ 21:45

VËLLAZNIMI - PRISHTINA E RE

Vëllaznimi rrëmben fitoren në çerekun e fundit, vazhdon pa humbje

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi rrëmben fitoren në çerekun e fundit, vazhdon pa humbje

25/02/22 @ 21:35

RAHOVECI

ZYRTARE: Ivan Koljevic te Rahoveci

FBK Superliga/Transfere

ZYRTARE: Ivan Koljevic te Rahoveci

25/02/22 @ 20:54

NEW BASKET - DARDANËT

Vazhdon ngritja e New Basketit

FBK Liga e Parë

Vazhdon ngritja e New Basketit

25/02/22 @ 19:28

KBF KASTRIOTI - KBF PRISHTINA

Prishtina si në stërvitje, seria ngritet në 16 fitore rresht

FBK Liga e Femrave

Prishtina si në stërvitje, seria ngritet në 16 fitore rresht

25/02/22 @ 18:09

GRUPI C PARA-KUALIFIKUES

Fitorja e Danimarkës, barazon gjithçka në grup

Eurobasket/International

Fitorja e Danimarkës, barazon gjithçka në grup

25/02/22 @ 12:11

TE DERA E PALESTRËS

Biletat për Kosovë-Norvegji, në shitje vetëm në ditën e ndeshjes

Përfaqësuesja/Eurobasket

Biletat për Kosovë-Norvegji, në shitje vetëm në ditën e ndeshjes

25/02/22 @ 00:19

LAJMI I FUNDIT

Preston Knowles, përforcimi i fundit i Pejës

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Preston Knowles, përforcimi i fundit i Pejës

24/02/22 @ 22:25

ZYRTARE

Peja zyrtarizon ish-trajnerin e Prishtinës

FBK Superliga

Peja zyrtarizon ish-trajnerin e Prishtinës

24/02/22 @ 17:39

KBF KASTRIOTI - KBF PRISHTINA

Prishtina si në stërvitje, seria ngritet në 16 fitore rresht

FBK Liga e Femrave

Prishtina si në stërvitje, seria ngritet në 16 fitore rresht

25/02/22 @ 18:09

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XV)

22/02/22 @ 13:41

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

FBK Liga e Femrave

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

20/02/22 @ 21:24

PENZA - PRISHTINA

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

FBK Liga e Femrave

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

20/02/22 @ 21:04

KBF BASHKIMI - KBF TREPÇA

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

19/02/22 @ 23:40

KOSOVA

Hidhet shorti për garat ndërkombëtare ku garon Kosova

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Hidhet shorti për garat ndërkombëtare ku garon Kosova

15/02/22 @ 15:01

TRAJNER KROAT

Franko Sterle rikthehet në Prizren!

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/International/Transfere

Franko Sterle rikthehet në Prizren!

15/02/22 @ 14:16

TRAJERI I KBF BASHKIMI

E fiton Kupën dhe dorëhiqet nga detyra

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Transfere

E fiton Kupën dhe dorëhiqet nga detyra

14/02/22 @ 15:41

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

08/02/22 @ 22:35

KBF PRISHTINA - KBF BASHKIMI

KBF Prishtina e pakapshme, fiton përsëri derbin

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina e pakapshme, fiton përsëri derbin

05/02/22 @ 22:01


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave