Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF KASTRIOTI - KBF PRISHTINA

Prishtina si në stërvitje, seria ngritet në 16 fitore rresht

Prishtina si në stërvitje, seria ngritet në 16 fitore rresht


25 February, 2022 @18:09

Liderja e Ligës së Femrave, Prishtina, me lehtësi e mposhti Kastriotin.

Vashat e trajnerit, Fidan Shatri, triumfuan me 95 pikë epërsi 28 - 123.

Siç është pritur ashtu edhe ndodhi, nga minuta e parë e deri në fund kontrolli ishte në çdo moment te Prishtina.

Agnesa Rrahmani ishte koshashënuesja më e mirë te Prishtina. Rrahmani kundër ish-skuadrës së saj luajti me 27 pikë.

Me triple-double luajtën: Sumeja Kosumi me 22 pikë, 18 kërcime e 10 topa të rrëmbyer dhe Tynice Martin me 18 pikë, 14 asistime e 12 kërcime.

Gjithashtu kontribuan edhe Klesta Shatri me 22 pikë, Marigona Rushiti me 18 pikë dhe Dona Bytyqi me 16 pikë të tjera.

Te Kastrioti e vetmja që u mundua ishte Anita Grainca me 15 pikë e 21 kërcime.

TABELA AKTUALE

Prishtina është skuadra e vetme pa humbje, kurse Kastrioti skuadra e vetme pa fitore në Ligën e Femrave pas 16 ndeshjeve të zhvilluara.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Trepçën, kurse Kastrioti me Bashkimin.


GRUPI C PARA-KUALIFIKUES

Fitorja e Danimarkës, barazon gjithçka në grup

Eurobasket/International

Fitorja e Danimarkës, barazon gjithçka në grup

25/02/22 @ 12:11

TE DERA E PALESTRËS

Biletat për Kosovë-Norvegji, në shitje vetëm në ditën e ndeshjes

Përfaqësuesja/Eurobasket

Biletat për Kosovë-Norvegji, në shitje vetëm në ditën e ndeshjes

25/02/22 @ 00:19

LAJMI I FUNDIT

Preston Knowles, përforcimi i fundit i Pejës

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Preston Knowles, përforcimi i fundit i Pejës

24/02/22 @ 22:25

ZYRTARE

Peja zyrtarizon ish-trajnerin e Prishtinës

FBK Superliga

Peja zyrtarizon ish-trajnerin e Prishtinës

24/02/22 @ 17:39

BASHKIMI

Ndahen rrugët me trajnerin Pavic

FBK Superliga/Transfere

Ndahen rrugët me trajnerin Pavic

24/02/22 @ 12:59

KBF PRISHTINA - KBF BASHKIMI

Fitorja e dytë derbi brenda 10 ditëve për KBF Bashkimin

Liga Unike

Fitorja e dytë derbi brenda 10 ditëve për KBF Bashkimin

23/02/22 @ 23:03

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XV)

22/02/22 @ 13:41

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

FBK Liga e Femrave

KBF Vëllaznimi lehtë ndaj KBF Kastriotit, synon PlayOffin

20/02/22 @ 21:24

PENZA - PRISHTINA

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

FBK Liga e Femrave

Me fitore në derbi, KBF Prishtina blindon pozitën e parë

20/02/22 @ 21:04

KBF BASHKIMI - KBF TREPÇA

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Sterle debuton me fitore te KBF Bashkimi

19/02/22 @ 23:40

KOSOVA

Hidhet shorti për garat ndërkombëtare ku garon Kosova

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Hidhet shorti për garat ndërkombëtare ku garon Kosova

15/02/22 @ 15:01

TRAJNER KROAT

Franko Sterle rikthehet në Prizren!

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/International/Transfere

Franko Sterle rikthehet në Prizren!

15/02/22 @ 14:16

TRAJERI I KBF BASHKIMI

E fiton Kupën dhe dorëhiqet nga detyra

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Transfere

E fiton Kupën dhe dorëhiqet nga detyra

14/02/22 @ 15:41

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XIV)

08/02/22 @ 22:35

KBF PRISHTINA - KBF BASHKIMI

KBF Prishtina e pakapshme, fiton përsëri derbin

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina e pakapshme, fiton përsëri derbin

05/02/22 @ 22:01

KBF TREPÇA - KBF VËLLAZNIMI

Trepça (F) mposht Vëllaznimin, hap i madh për TOP 4

FBK Liga e Femrave

Trepça (F) mposht Vëllaznimin, hap i madh për TOP 4

05/02/22 @ 21:43


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave