Të gjitha lajmet

ISTANBUL

Kristal Abazaj në ligën e dytë turke

Kristal Abazaj në ligën e dytë turke

21 September, 2020 @16:35

Edhe një zyrtarizim i një futbollisti shqiptar në futbollin turk.

Kristal Abazaj që është lojtar i Anderlechtit dhe iu kthye Kukësit si huazim në stinorin e kaluar, tashmë është zyrtarizuar si lojtar i ri i Istanbulsporit në Turqi.

Njoftimin e ka dhënë agjencioni që kreu këtë transferim, ndërsa Abazajt i është uruar sukses në ekipin e ri.

Në stinorin e fundit në Superiore Abazaj ka qenë ndër golashënuesit e dalluar aty, duke shënuar 10 gola në 31 paraqitje.

Istanbulspor në anën tjetër ka nisur stinorin me një fitore dhe një humbje në 1. Lig të Turqisë, që është kategoria e dytë për nga rëndësia e futbollit në Turqi.

SHORTI I EUROPALEAGUE

Dritën në PlayOff e presin azerët

Foto: KFDrita/fb

18 September, 2020 @14:43

Ka përfunduar shorti për fazën PlayOff të Europa Ligës, që është ndeshja e fundit kualifikuese për të siguruar pjesëmarrjen në…

TEUTA - GRANADA

Granada e papërballueshme për Teutën, kualifikohet lehtësisht

17 September, 2020 @18:36

Pa ndonjë befasi, Granada spanjolle sot ka arritur ta mposhtë Teutën nga Durrësi, për ta arritur kështu fazën tjetër kualifikuese…

FORMACIONET ZYRTARE: TEUTA-GRANADA

11-shet: Avdyli standard, Teuta kërkon befasi ndaj Granadës

17 September, 2020 @15:39

Skuadra e Teutës së Durrësit ka publikuar formacionin zyrtar për përballje ndaj Granadës spanjolle për ndeshjen kualifikuese në kuadër të…

S'KA FUTBOLL ENDE

Bojkoti në Superiore, flet Duka

TOPSPORTI/ Arkiv

15 September, 2020 @12:02

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka folur për bojkotin e klubeve të Kategorisë Superiore dhe për kërkesat…

NENKAMPIONI VAZHDON BLERJET

Arbër Çyrbja përforcimi i radhës te Gjilani

14 September, 2020 @16:42

Nënkampioni i Kosovës në futboll, Gjilani, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me futbollistin e deritashëm të Teutës…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore