Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA e PARË

Kthehen mungesat, kthehen fitoret

Kthehen mungesat, kthehen fitoret


11 February, 2021 @21:33

AS Prishtina e mposhti Prishtinën e Re me rezultat 76-71.

Në fitoren e AS Prishtinës luajti rol edhe rikthimi i Don Polloshkës, i cili kishte munguar në Kupën e Kosovës, derisa basketbollisti gjakovar luajti rolin kryesor në fitore.

Polloshka luajti me 21 pikë, 8 asistime e 4 kërcime, kurse u ndihmua edhe nga Dardan Sejdiu me double-double prej 15 pikëve e 17 kërcimeve dhe Alban Latifaj që ishte afër shifrave triple-double.

Ky i fundit luajti me 12 pikë, 11 asistime e 8 kërcime.

Te Prishtina e Re u dalluan Luftim Cikaqi me 20 pikë e 11 kërcime dhe Arti Islamaj me 12 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

AS Prishtina me një ndeshje më shumë ngritet në pozitën e parë me 10 fitore e 1 humbje, kurse Prishtina e Re me 1 fitore e 10 humbje gjendet në pozitën e parafundit.


LIGA E FEMRAVE

KBF Bashkimi i revanshohet KBF Prishtinës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi i revanshohet KBF Prishtinës

11/02/21 @ 21:12

LIGA E FEMRAVE

Përquku 32 pikë, Penza mposhtë Vëllaznimin

FBK Liga e Femrave

Përquku 32 pikë, Penza mposhtë Vëllaznimin

11/02/21 @ 19:53

KOSOVA A

Stërvitjet për ndeshjet vendimtare, vazhdojnë me plotë intensitet

Përfaqësuesja

Stërvitjet për ndeshjet vendimtare, vazhdojnë me plotë intensitet

11/02/21 @ 19:26

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

11/02/21 @ 18:55

KOSOVA

Dardanët do të na mungojnë, pa lëndime fitojmë

Përfaqësuesja

Dardanët do të na mungojnë, pa lëndime fitojmë

11/02/21 @ 17:57

KOSOVA

Marmarinos: Duhet të luajmë me krenari, përfaqësojmë Kosovën

Përfaqësuesja

Marmarinos: Duhet të luajmë me krenari, përfaqësojmë Kosovën

11/02/21 @ 15:33

MAVS - HAWKS

Doncic me triple-double, Dallasi fiton ngushtë

NBA

Doncic me triple-double, Dallasi fiton ngushtë

11/02/21 @ 11:10

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

PLAY OUT

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

29/04/21 @ 18:07


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë