Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FFK PREZANTON

Laurent Marmullaku, shtesë e re te Kosova

Foto: FFK

Laurent Marmullaku, shtesë e re te Kosova


Teksti: FFK

26 April, 2022 @17:50

Laurent Marmullaku është një tjetër futbollist i talentuar që ka pranuar të luajë për Kosovën.

Sulmuesi 17-vjeçar aktualisht është pjesë e skuadrës së të rinjve të Wolfsburgut, derisa ka vendosur që tash e tutje ta përfaqësojë Kosovën në ekipet zinxhirë.

Ai, aktualisht do të jetë i grumbulluar me Kombëtaren U19, që drejtohet nga Ramiz Krasniqi, por në bazë të cilësive që ka llogaritet si një lojtar me të ardhme të ndritur për ekipin tonë kombëtar.

Ardhja e tij në radhët e Dardanëve ka ndodhur pas bisedimeve që ka pasur përfaqësuesi i FFK-së në Gjermani, Fekmi Kongjeli, me lojtarin dhe me përfaqësuesit e tij.


 
Të gjitha lajmet nga Kosova