Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIPËRIA U19 - KOSOVA U19 0-2

Maloku e Tovërlani i sjellin fitore Kosovës U19 ndaj Shqipërisë U19

Fotot: FFK

Maloku e Tovërlani i sjellin fitore Kosovës U19 ndaj Shqipërisë U19


Teksti: FFK

27 March, 2022 @7:53

Kombëtarja e Kosovës U19 ka shënuar fitore 2:0 në vëllazëroren e parë ndaj Shqipërisë U19, që u zhvillua sot në “Egnatia Arena” në Rrogozhinë.

Të përzgjedhurit e Ramiz Krasniqit bën më të mirën në fushë e gjelbër, duke sjellë kështu rezutaltin pozitiv në favor të Dardanëve.

Në pjesën e parë të ndeshjes, të dy skuadrat krijuan raste, derisa Erion Maloku e finalizoi atë të minutës së 28-të, duke e kaluar Kosovën në epërsi, 1:0.

Me këtë rezultat ekipet shkuan në pushim, derisa pas dhjetë minutash lojë në kaptinën e dytë Dardanët shënuan edhe golin e dytë, nëpërmjet Rinor Tovërlanit në minutën e 55-të.

Në minutat e mbetura ishin futbollistët e Shqipërisë që u përpoqën të ndryshojnë gjërat, por mbrojtja e ekipit tonë ishte në nivel të detyrës.

Kjo ndeshje i ka ndihmuar shumë përzgjedhësit Krasniqi për të parë performancën e gjeneratës së re të futbollistëve, të cilët luajnë për herë të parë së bashku, teksa ajo u shërben Dardanëve që të përgatiten për turneun kualifikues të Evropianit që do të zhvillohet në vjeshtën e këtij viti. Njëjtë edhe për Armando Cungun e Shqipërisë, që ka bashkuar për herë të parë grupin e lojtarëve, prandaj vlerësohet si pozitive loja në tërësi.

Miqësorja e dytë ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës do ta zhvillohet më 28 mars në “Egnatia Arena”.i:

Shqipëri U19 – Kosovë U19 0-2
Golat: Maloku 28′, Toverlani 55′

Shqipëria U-19: Dema, Hysaj, Abazaj, Azizi, Betezelis, Ndoci, Shkurti, Daka, Lika , Torraj, Toma. U aktivizuan: Zabeli, Taleb, Tozaj, Topi, Gjoka, Nako, Musaj, Kurti.
Kosova U-19: Shala, Mehaj, Avdimetaj, Rexhepi, Lubishtani, Toverlani, Ajvazi, Haskaj, Hasani, Rashica, Maloku.

 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria