Të gjitha lajmet

INSTAGRAM

Marash Kumbulla tregon ndaj kujt është më së vështiri të bësh mbrojtje

Marash Kumbulla tregon ndaj kujt është më së vështiri të bësh mbrojtje

25 April, 2020 @17:46

Qendërmbrojtësi shqiptar i Veronës, Marash Kumbulla, që këtë stinor ka arritur majet e futbollit italian pas stinorit shumë të mirë të ekipit të tij, ka qenë dje drejtpërdrejtë në Instagram, ku i është përgjigjur pyetjeve të ndryshme.

“Dua ta falenderojë trajnerin Ivan Juric. Jam duke e jetuar ëndrrën time,” ka thënë Kumbulla 20 vjeç.

“Unë kam qenë kapës i topave në Bentegodi dhe asnjëherë nuk do ta harrojë ditën kur u ula në bankën rezervë të ekipit për herë të parë,” ka shtuar ai.

Përkundër se ai tërë jetën e tij ka qenë lojtar i Veronës, ky ka qenë viti i debutimit, por edhe i shpërthimit të tij. E përballë ka pasur yje të mëdhenjë. Por, cili ka qenë më i vështiri për tu mbrojtur?!

“Dybala pa dyshim për mua. Ai është sulmuesi më i vështirë për tu markuar. Sa i përket duelit Cristiano Ronaldo, une e preferoj Leo Messin,” ka thënë Kumbulla.

Përndryshe, sipas qendërmbrojtësit shqiptar mbrojtës më të mirë aktual në botën e futbollit janë Virgil Van Dijk, Giorgio Chiellini dhe Sergio Ramos.

MEDIA TALK

Portierin e kombëtares, e ndjekin 5 klube

17 April, 2020 @13:50

Sipas mediave turke, portierin e ri të kombëtares shqiptare, Gentian Selmani, janë duke e ndjekur pesë klube dhe ai mund…

MARCA

De Biasi shkruan libër për historinë me Shqipërinë

TOPSPORTI/ Erdis Driza

14 April, 2020 @19:07

Selektori historik i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi në një bisedë me Marcan spanjolle ka bërë të ditur se është…

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

9 April, 2020 @15:30

Të gjithë akterët në futboll do të ndihmohen direkt nga FSHF-ja, ka bërë të ditur kreu i saj Armand Duka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (1)

27 March, 2020 @9:31

Kualifikimi për Euro2016 mund të duket sikur suksesi i vetëm i Shqipërisë në futboll, por nuk është i vetmi. Është…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja