Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

Mesfushori i Kosovës në ekipin e javës

23 May, 2019 @17:24

Një nga mesfushorët e përfaqësueses së Kosovës në futboll, Idriz Voca, ka arritur të futet në skuadrën e xhiros XXXV të Superligës së Zvicrës në futboll.

Voca zhvilloi paraqitje fenomenale në fitoren që Luzerni e shënoi me rezultat 3-0 ndaj Zürichut në shtëpi, fitore që e mban skuadrën e mesfushorit të Kosovës në garë për një vend që dërgon në Europa League.

Startues për Luzernin ishte edhe Shkëqim Demhasaj, një nga sulmuesit e Kosovës, i cili luajti për gjithsej 63 minuta.

FTESAT E CHALLANDESIT

Në anën tjetër, në këtë takim startues për mysafirët ishin Mirlind Kryeziu e Benjamin Kololli. I pari u zëvendësua për shkaqe taktike në minutën e 37’ të ndeshjes, kurse i dyti luajti gjatë gjithë ndeshjes, por nuk ishte në ditën e tij më të mirë

I pranishëm për ta përcjellur takimin mes Luzernit e Zürichut dje ishte edhe Bernard Challandes, përzgjedhësi i Kosovës.

Sa i përket skuadrës së javës, e cila është paraqitur më poshtë, aty këtë xhiro është futur edhe Pajtim Kasami, sulmuesi i Sionit.

DUELET E RADHËS

Dalin në shitje biletat për Bullgari-Kosovë

23 May, 2019 @11:01

Federata e Futbollit të Bullgarisë ka nxjerrë në shitje biletat për ndeshjen kualifikuese Bullgaria-Kosova që do të zhvillohet më…

ORARI

Orari i stërvitjeve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:59

Federata e Futbollit të Kosovës, pas shpalosjes së ftesave të bëra nga Bernard Challandes për ndeshjet e muajit qershor…

PUBLIKOHEN FTESAT E KOSOVËS

Challandes me emra të rinj për Malin e Zi dhe Bullgarinë

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:43

Kosova ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë në ndeshjet kualifikuese për EURO 2020 që luhen gjatë qershorit, ka ftuar emra…

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

RIVALI I KOSOVËS

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës, ishte e fundit për Petar Hubchevin në krye të Bullgarisë/ TOPSPORTI/ D. S.

14 May, 2019 @15:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të saj Petar Hubchev dhe ashtu siç u…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja