Të gjitha lajmet

PUBLIKOHEN FTESAT E KOSOVËS

Challandes me emra të rinj për Malin e Zi dhe Bullgarinë

TOPSPORTI/ A. P.

Challandes me emra të rinj për Malin e Zi dhe Bullgarinë

22 May, 2019 @12:43

Kosova ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë në ndeshjet kualifikuese për EURO 2020 që luhen gjatë qershorit, ka ftuar emra të rinj në reprezentacion.

Florent Hadërgjonaj i Huddersfieldit, pastaj Ibrahim Dresheviq i Heerenveenit, Ylldren Ibrahimaj i Vikingut - janë emra plotësisht të rinj që janë ftuar për herë të parë në reprezentacion.

ORARI, NDESHJET dhe TABELA DREJT EURO 2020

Përveç tjerash, ajo që vlen të përmendet është rikthimi i Anel Rashkajt, që s’është ftuar moti te Kosova.

Kurse janë rikthyer Idriz Voca e Shkëlqim Demhasaj.

PORTIERË: Samir Ujkani (Çarkur Rizespor), Arijanet Muriç (Manchester City), Visar Bekaj (Prishtinë).

MBROJTËS: Amir Rahmani (Dinamo Zagreb), Fidan Aliti (Kalmar), Mërgim Vojvoda (Royal Excel Mouscron), Florent Hadërgjonaj (Huddesfield Town), Benjamin Kololli (Zurich), Leart Paqarada (Sandhausen), Ibrahim Dresheviq (Heereveen), Mirlind Kryeziu (Zurich).

MESFUSHORË dhe SULMUES: Herilind Shala (Valerenga), Idriz Voca (Luzern), Anel Rashkaj (Eskilstuna), Besar Halimi (Brondby), Ylldren Ibrahimaj (Viking), Bersant Celina (Swansea), Florent Hasani (Diosgyori), Edon Zhegrova (Basel), Elbasan Rashani (Odd BK), Arbër Zeneli (Reims), Milot Rashica (Werder Bremen), Vedat Muriqi (Çarkur Rizespor), Atdhe Nuhiu (Sheffield Wednesday), Shkëlqim Demhasaj (Luzern).

Kosovo

ORARI

Orari i stërvitjeve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:59

Federata e Futbollit të Kosovës, pas shpalosjes së ftesave të bëra nga Bernard Challandes për ndeshjet e muajit qershor…

FTESAT PËRGATITORE, PARA ATYRE ZYRTARE

Edy Reja vjen me risi në kombëtare

Foto: FSHF/fb

21 May, 2019 @12:15

Selektori i ri i kombëtares së Shqipërisë, Edy Reja, që do të debutojë në bankën e kuqezinjëve në duelet kualifikuese…

PARA QERSHORIT

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

20 May, 2019 @23:01

Përfaqësuesja e Skocisë do të ketë trajner të ri për ndeshjet kualifikuese të qershorit për EURO 2020. ORARI,…

SANTI CAZORLA

Pas 11 operimeve riftohet në kombëtare

17 May, 2019 @21:47

Santi Cazorla për herë të parë pas 4 vitesh është riftuar në kombëtaren spanjolle. Ish-mesfushori i Arsenalit, gjatë këtyre katër…

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020