Të gjitha lajmet

ARMENI

Arsenal konfirmon, Mkhitaryan s’udhëton për Baku

Arsenal konfirmon, Mkhitaryan s’udhëton për Baku


21 May, 2019 @13:06

Me një komunikatë të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, Arsenal ka bërë të ditur se mesfushori armen i ekipit, Henrikh Mkhitaryan nuk do të jetë pjesë e ekipit.

“Jemi të zhgënjyer shumë, por Micki nuk do të jetë pjesë e ekipit tonë, pasi që diskutuam me te dhe familjen e tij, duke vendosur për mosudhëtimin e tij,” ka shkruar komunikata e klubit londinez, që është pjesë e finales së Europa League, në ndeshjen që do të luajë ndaj Chelseat aty.

“I kemi shkruar edhe UEFAs duke bërë të ditur se jemi të brengosur për situatën duke pasur parasysh se Micki është njëri ndër lojtarët kyq të skuadrës dhe do të jetë humbje e madhe në aspektin ekipor,” shkruan më tej aty.

Për shkak të telasheve të mëdha politike që kanë Azerbejxhani (ku zhvillohet finalja) dhe Armenia (prej nga është futbollisti), udhëtimi i këtyre të fundit aty nuk garanton siguri për lojtarin.

Arsenal luan në finale të Europa League ndaj Chelseat, më 29 maj në Baku.


FTESAT PËRGATITORE, PARA ATYRE ZYRTARE

Edy Reja vjen me risi në kombëtare

EURO 2020/Kombëtarja

Edy Reja vjen me risi në kombëtare

21/05/19 @ 12:15

SIGUROJNË LALIGAN

Pas 2 sezonesh, rikthehen në La Liga

La Liga

Pas 2 sezonesh, rikthehen në La Liga

21/05/19 @ 00:26

PARA QERSHORIT

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

EURO 2020/International/Transfere

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

20/05/19 @ 23:01

DEBUTIM NË PREMIER LIGË SI TRAJNER

Brighton emëron trajnerin e ri

Premier League/Transfere

Brighton emëron trajnerin e ri

20/05/19 @ 22:45

ZYRTARE

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

FFK Superliga/Transfere

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

20/05/19 @ 19:58

PRISHTINA

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

FFK Superliga

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

20/05/19 @ 15:27

ORGANIZIM I TROFEUT

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

FFK Superliga

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

20/05/19 @ 13:05

KYLIAN MBAPPE

Më i miri në Ligue 1

Ligue 1

Më i miri në Ligue 1

20/05/19 @ 12:08

MILIONËSHI

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

FFK Superliga

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

20/05/19 @ 12:03

KAMPIONATI, SHKURT

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

FFK Superliga

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

20/05/19 @ 11:06

TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

DIREKT

Shorti i UEFA Europa League, direkt

Europa League

Shorti i UEFA Europa League, direkt

14/12/20 @ 12:41

VENDIMI I FUNDIT I UEFA-së

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

Europa League

Air Albania e Tiranës, mikpritëse e finales së garës së re e UEFA-së

03/12/20 @ 17:22

TË KUALIFIKUARIT E PARË

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

Europa League

4 skuadra sigurojnë kualifikimin pas 4 xhirosh

26/11/20 @ 23:45

100%

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

Europa League

Arsenal, Hoffenheim e Leicester - të vetmit me bilans 100%

05/11/20 @ 23:29

CORONAVIRUS

Tirana del pastër para duelit historik

FSHF Kategoria Superiore/Europa League

Tirana del pastër para duelit historik

29/09/20 @ 14:58

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Champions League/Europa League/International

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

25/09/20 @ 00:55

SUPERKUPA E EVROPES

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

Champions League/Europa League/Bundesliga

SuperBayern, merr të dytën SuperKupë evropiane në histori

24/09/20 @ 23:37

LEGIA - DRITA

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

Europa League

Drita historike dorëzohet në rrethin e tretë

24/09/20 @ 22:22

SHKËNDIJA - TOTTENHAM

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

Europa League

Kane dhe Son eliminojnë Shkëndijën

24/09/20 @ 21:50


Të gjitha lajmet nga Europa League