Të gjitha lajmet

KYLIAN MBAPPE

Më i miri në Ligue 1

Më i miri në Ligue 1


20 May, 2019 @12:08

Njërin ndër më meritorë që Parisi e fitoi titullin kampion, Kylian Mbappe, është zgjedhur futbollisti i vitit në Ligue 1.

Mbappe gjatë stinorit shënoi 32 gola dhe i bëri 9 asistime.

20 vjeçari Mbappe, përveç çmimit futbollisti i vitit, për herë të tretë rresht u zgjedh i riu më i mirë i vitit.

TABELA / LIGUE 1

Ndërsa skuadra e vitit në Ligën e Francës përbëhet nga këta lojtarë: Mike Maignan (LOSC), Kenny Lala (Strasbourg), Marquinhos (PSG), Thiago Silva (PSG), Ferland Mendy (Lyon), Marco Verratti (PSG), Tanguy Ndombele (Lyon), Andel Di Maria (PSG), Kylian Mbappe (PSG), Nicolas Pepe (LOSC) dhe Neymar (PSG).


KONTRATA

Mbappe në dyshime për rinovimin e kontratës së tij

Ligue 1/Transfere

Mbappe në dyshime për rinovimin e kontratës së tij

24/01/21 @ 14:27

PARIS

Neymar 100

Ligue 1

Neymar 100

22/01/21 @ 23:27

LIGUE 1

Mbappe me golat e para nën urdhërat e Pochettinos, PSG lider

Ligue 1

Mbappe me golat e para nën urdhërat e Pochettinos, PSG lider

22/01/21 @ 23:00

OLYMPIQUE

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

Serie A/Ligue 1/Transfere

Marseille zyrtarizon Milikun pas mesnate

22/01/21 @ 00:31

DREJT EKIPIT TË RI

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

Serie A/Ligue 1/Transfere

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

21/01/21 @ 11:41

MEDIA TALK

PSG nuk i ndahet Barcelonës – kërkon edhe Emersonin

Ligue 1/La Liga/Transfere

PSG nuk i ndahet Barcelonës – kërkon edhe Emersonin

20/01/21 @ 11:42

FRANCË

Monaco tenton transferimin e Marcelos

Ligue 1/La Liga/Transfere

Monaco tenton transferimin e Marcelos

19/01/21 @ 12:08

ARBËR ZENELI

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

17/01/21 @ 20:56

VIDEO

Zeneli shënon për epërsinë ndaj Lille

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli shënon për epërsinë ndaj Lille

17/01/21 @ 17:50

ANGERS - PSG

PSG arrin kreun e tabelës, fiton ndaj Angers

Ligue 1

PSG arrin kreun e tabelës, fiton ndaj Angers

16/01/21 @ 23:31


Të gjitha lajmet nga Ligue 1