Të gjitha lajmet

ORGANIZIM I TROFEUT

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë


20 May, 2019 @13:05

Feronikeli u bë kampion i Kosovës për stinorin 2018/19. Drita ishte kampione e Kosovës për stinorin 2017/18.

Por, këto dy skuadra nuk kanë trofeun e njëjtë të fituar, përkundër se dallimi kohor në triumf është vetëm 1 vjet.

Organzimi i ceremonisë së ngritjes së trofeut të kampionit të Kosovës është duke kaluar nën nivel vite me radhë, dhe tashmë kjo po bën që ekipet të mos kenë asnjë fotografi zyrtare me një pankartë të thjeshtë ku shkruan Kampion i Kosovës për stinorin përkatës!!!

E në fotografinë tonë nga sezoni i kaluar krahasuar me atë të këtij sezoni - lehtë mund të dallohet që as trofeu i kampionit nuk është i njëjtë. Për vlerën e saj nuk ia vlen as të flitet. Por, së paku as nuk është përkujdesur Federata e Futbollit të Kosovës që të jetë një kupë e njëjtë. Së paku këtë ta rregullonte pas pranimit të Kosovës në UEFA e FIFA, për më herët - s’po flasim.

Gjëja tjetër që mund të shihet nga fotografitë është pamundësia e gazetarëve të mediave, por edhe të vetë ekipeve kampione, që të bëjnë një fotografi në momentin e ngritjes së Kupës, nga një hapësirë ku lojtarët së paku të jenë 50 centimetra mbi fushë. E gjitha bëhet në fushë dhe aparatet e fotografive, telefonat e mençur dhe kamerat e televizioneve - janë në ajër. Kush, s’i të mundet, për kampionin e ri të Kosovës - fotografo, inçizo…

Pamja majtas nga fotografia është nga stadiumi Shahin Haxhislami i Pejës, ku Drita kishte fituar titullin në ndeshje ndaj Prishtinës. Ndërsa djathtas është në stadiumin Rexhep Rexhepi të Drenasit, ku Feronikeli fitoi titullin, gjithashtu në ndeshje ndaj Prishtinës.

E për FFK-në, nuk ka çka të shtohet, me ceremoni zero (trofeu s’është i njëjtë, pankartë ku shkruan kampioni i Kosovës s’ka, etj.) për kampionin e garave që i organizon vetë FFK-ja!!!


KYLIAN MBAPPE

Më i miri në Ligue 1

Ligue 1

Më i miri në Ligue 1

20/05/19 @ 12:08

MILIONËSHI

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

FFK Superliga

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

20/05/19 @ 12:03

KAMPIONATI, SHKURT

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

FFK Superliga

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

20/05/19 @ 11:06

TURQI

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

International

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

19/05/19 @ 20:10

SHQIP NË BOTË

Zhegrova fiton Kupën e Zvicrës me Baselin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova fiton Kupën e Zvicrës me Baselin

19/05/19 @ 19:01

ONIX - VUSHTRRIA

Festa e kampionit, kryhet me fitore

FFK Liga e parë

Festa e kampionit, kryhet me fitore

19/05/19 @ 18:54

BALLKANI - DRITA

Suhareka në festë, Ballkani mbijeton me fitore

FFK Superliga

Suhareka në festë, Ballkani mbijeton me fitore

19/05/19 @ 18:40

PLAY OUT

Caktohen çiftet e barazhit

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Caktohen çiftet e barazhit

19/05/19 @ 18:38

FLAMURTARI - LLAPI

Flamurtari fiton, shpëton pa barazh

FFK Superliga

Flamurtari fiton, shpëton pa barazh

19/05/19 @ 18:25

TREPÇA '89 - KEK-u

Fitore e thellë, por mbetet në barazh

FFK Superliga

Fitore e thellë, por mbetet në barazh

19/05/19 @ 18:22

MIQËSORE

Formacioni zyrtar i Prishtinës ndaj Chayka

FFK Superliga

Formacioni zyrtar i Prishtinës ndaj Chayka

26/01/21 @ 14:20

MOTI NDËRPREN NDESHJEN

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

26/01/21 @ 14:09

LLAPI

Llapi përfundon fazën përgatitore

FFK Superliga

Llapi përfundon fazën përgatitore

26/01/21 @ 11:57

MIQËSORE

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

FFK Superliga

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

26/01/21 @ 11:26

MIQËSORE

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

FFK Superliga

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

26/01/21 @ 09:20

BELEK, ANTALYA - PËRGATITORE

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

FFK Superliga

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

25/01/21 @ 20:15

NË TURQI

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

FFK Superliga/International

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

24/01/21 @ 17:13

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

FFK Superliga

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

FFK Superliga

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57

TRANSFER

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

FFK Superliga

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

23/01/21 @ 20:12


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga