Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - LLAPI

Flamurtari fiton, shpëton pa barazh

Flamurtari fiton, shpëton pa barazh

19 May, 2019 @18:25

Me fitore 3-2 e ka fituar takimin e fundit të sezonit skuadra e Flamurtarit, fitore e cila iu mundëson kryeqytetasve mbetjen në elitë pa pasur nevojë të luajnë në barazh.

Edhe pse të parët në epërsi kaluan mysafirët me golin e Behar Maliqit (19’), vendasit reaguan mirë dhe e përmbysën rezultatin. Alban Shillova (23’) dhe Mërgim Boshnjaku (25’, 31’) shënuan për Flamurtarin.

Më pas epërsinë e vendasve e ngushtoi Ahmed Januzin me golin e shënuar në minutën e 75’, por kjo nuk e ndryshoi epilogun final të takimit dhe ndeshja u mbyll me fitoren e vendasve.

TABELA AKTUALE

Falë fitores së sotme, Flamurtari do të jetë edhe vitin tjetër në Superligë, derisa Llapi, që deri në xhirot e fundit luftoi për titull, këtë sezon e mbyll në vendin e tretë.FORMACIONET STARTUESE

FLAMURTARI: Nika, Maxhuni, Kabashi, Granchov, Dumani, Zeqiri, Bruqi, Boshnjaku, Krasniqi, Kelmendi, Shillova.

LLAPI: Ademi, Statovci, Idrizi, Prençi, Blakçori, Aliu, Maliqi, Ramadani, Hyseni, Januzi, Alidema.

TREPÇA '89 - KEK-u

Fitore e thellë, por mbetet në barazh

19 May, 2019 @18:22

Në takimin e luajtur sot në “Riza Lushta” të Mitrovicës, skuadra e Trepçës ‘89 ka shënuar fitore të lehtë me…

LIRIA - DRENICA

Drenica mbijeton pastër me fitore në Prizren

19 May, 2019 @18:13

Skuadra e Drenicës do të vazhdojë e parrezikuar nga barazhit të jetë pjesë e Superligës edhe vitin tjetër. Futbollistët…

FERONIKELI - PRISHTINA

Feronikeli, kampion i Kosovës për sezonin 2018/2019!

19 May, 2019 @18:11

Feronikeli është kampion i Kosovës për sezonin 2018/2019! Skuadra nga Drenasi e mposhti me rezultat 1-0 Prishtinën, kundërshtarin kryesor për…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - KEK-u

19 May, 2019 @15:53

Janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe të KEK-ut. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Basriu, Kaqiku, Mersini, Jashari, Maloku, Hyseni,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Gjilani

19 May, 2019 @15:49

Janë publikuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Gjilanit. FERIZAJ: Blakçori, V.Shabani, Mone, Kuka, Idrizi, E.Shabani, Shala, Duataj, Qerkini, Krasniqi,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga