Të gjitha lajmet

ONIX - VUSHTRRIA

Festa e kampionit, kryhet me fitore

Festa e kampionit, kryhet me fitore

19 May, 2019 @18:54

Vushtrria titullin e kampionit të Ligës së Parë dhe inkuadrimin në Superligë e festoi me fitore, kur në pjesë të dytë të ndeshjes, Dior Zabërxha (60’) shënoi për 1-0.

Vushtrria mposhti Onixin në një atmosferë fantastike në Ferki Aliu sot, ku gjithçka ishte në festë, derisa rezultati nuk qe me rëndësi për asnjërën skuadër.

E kjo ndeshje është dashur të luhej në stadium të Onixit, ku Onixi është vendas e Vushtrira mysafire.

TABELA AKTUALE

Por në Kosovë gjithçka ndodh. Vushtrria kërkoi nga FFK që t’ua lejonte ndeshjen ta luajnë para tifozëve të vetë, për të festuar krejt qyteti - e FFK ua lejoi ndërrimin e çiftit të xhiros - të paparë në një vend tjetër të UEFA-së ende!!!

Për fund, Vushtrria është treguar më e mira nga të gjitha skuarat tjera të Ligës së Parë këtë stinor dhe me Samuel Nikajn trajner - kanë arritur të kthehen në elitë, me distancë bindëse karshi skuadrave tjera.

Vushtrria

PLAY OUT

Caktohen çiftet e barazhit

19 May, 2019 @18:38

Pas ndeshjeve të përfunduara sot në Superligë, janë caktuar edhe çiftet e barazhit. Mes vete për të mbetur apo ngjitur…

VLLAZNIA - TREPÇA

Jurgen Gjini shpëton Vllazninë

18 May, 2019 @18:23

Vllaznia e Pozharanit ka shpëtuar edhe një stinor në Ligë të Parë. Ekipi që stinorin e kaluar luante në…

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini direkt në Superligë

18 May, 2019 @18:09

Duke shfyrtëzuar gabimin e Besës në Hogosht, që barazoi ndaj Kikës 1-1 sot, Dukagjini me fitore në Klinë ndaj Drenasit…

NGA KOMISIONI

Fushë Kosova humb ndeshjen me rezultat zyrtar dhe i hiqen pikët

18 May, 2019 @12:24

Vetëm një ditë para xhiros së fundit të Ligës së Parë dhe momentit kur Fushë Kosova shpresonte në mbijetesë direkte…

ISTOGU - VËLLAZNIMI

Me 5 mungesa i prishin punë Vëllaznimit

15 May, 2019 @22:43

Skuadra e Istogut ka shënuar fitore 2-1 ndaj Vëllaznimit në Demush Mavraj për t’i ikur përfundimisht rrezikut për barazh në…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë