Të gjitha lajmet

BALLKANI - DRITA

Suhareka në festë, Ballkani mbijeton me fitore

Suhareka në festë, Ballkani mbijeton me fitore

19 May, 2019 @18:40

Ballkani i Suharekës nën drejtimin e trajnerit Gani Sejdiu dhe me fitore në përballjen e fundit të stinorit në Superligë ndaj Dritës 2-0 ka mbijetuar në elitë.

Ballkani mposhti Dritën në ndeshjen vendimtare për ta, derisa Drita kishte dalë në fushë me ekip rezervë, pasi që tani më ish kampioni i Kosovës, kishte siguruar mbijetesën moti dhe lufta për krye ishte larg.

E kjo ka bërë që Ballkani sot me dy gola, në fillim të secilës pjesë, të shkojë te fitorja që çoi Suharekën në festë, pasi që ekipi siguroi mbijetesën në Superligë pa pasur nevojë për barazh.

TABELA AKTUALE

Jetmir Topalli i dha epërsinë Ballkanit 1-0 (5’), ndërsa në fillim të pjesës së dytë ka qenë Borche Manevski (58’) 2-0 për përfundimtaren e ndeshjes.

Ballkani me këtë, duke fituar 43 pikë siguroi edhe sezonin 2019/20 në Superligë, derisa Drita tashmë ka filluar përgatitjet për sezonin e ri, pasi që mbeti pa gara evropiane sivjet.

aFORMACIONET STARTUESE

BALLKANI: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Jashari, Adzovic, Baftiu, Muçaj, Ajzeraj, Topalli, Nebija.
DRITA: Ramadani, Osmani, Limani, Berisha, Haliti, A.Krasniqi, Neziraj, B.Shabani, F.Krasniqi, Haxhimusa, Burba.

MILIONËSHI

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

Foto: feronikelifc.com

20 May, 2019 @12:03

Feronikeli u bë kampion me 80 pikë të fituara, 5 më shumë sesa Prishtina, që përfundoi stinorin në vend të…

KAMPIONATI, SHKURT

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

Foto: prishtinafc.com

20 May, 2019 @11:06

Me ndeshjet e djeshme, të xhiros së XXXIII të Superligës së Kosovës, ka përfunduar stinori 2018/19 i kampionatit elit. …

PLAY OUT

Caktohen çiftet e barazhit

19 May, 2019 @18:38

Pas ndeshjeve të përfunduara sot në Superligë, janë caktuar edhe çiftet e barazhit. Mes vete për të mbetur apo ngjitur…

FLAMURTARI - LLAPI

Flamurtari fiton, shpëton pa barazh

19 May, 2019 @18:25

Me fitore 3-2 e ka fituar takimin e fundit të sezonit skuadra e Flamurtarit, fitore e cila iu mundëson kryeqytetasve…

TREPÇA '89 - KEK-u

Fitore e thellë, por mbetet në barazh

19 May, 2019 @18:22

Në takimin e luajtur sot në “Riza Lushta” të Mitrovicës, skuadra e Trepçës ‘89 ka shënuar fitore të lehtë me…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga