Të gjitha lajmet

PLAY OUT

Caktohen çiftet e barazhit

Caktohen çiftet e barazhit

19 May, 2019 @18:38

Pas ndeshjeve të përfunduara sot në Superligë, janë caktuar edhe çiftet e barazhit.

Mes vete për të mbetur apo ngjitur në Superligë do të luftojnë 4 skuadra: Trepça ‘89, Gjilani, Besa dhe Vëllaznimi.

Trepça ‘89 do të përballet me Vëllaznimin, kurse Gjilani do të përballet me Besën nga Peja.

Si zakonisht, ndeshjet e barazhit luhen në terren neutral dhe nuk ka ndeshje kthyese.

Sa i përket datave të ndeshjeve, pritet që ndeshjet e barazhit të zhvillohen në mesjavën e parë të muajit qershor, mirëpo kjo nuk është konfirmuar ende zyrtarisht.

FLAMURTARI - LLAPI

Flamurtari fiton, shpëton pa barazh

19 May, 2019 @18:25

Me fitore 3-2 e ka fituar takimin e fundit të sezonit skuadra e Flamurtarit, fitore e cila iu mundëson kryeqytetasve…

TREPÇA '89 - KEK-u

Fitore e thellë, por mbetet në barazh

19 May, 2019 @18:22

Në takimin e luajtur sot në “Riza Lushta” të Mitrovicës, skuadra e Trepçës ‘89 ka shënuar fitore të lehtë me…

FERIZAJI - GJILANI

Ferizaji mbyll sezonin me fitore, Gjilani në barazh

19 May, 2019 @18:19

Ferizaji përkundër që ka siguruar mbijetesën e pastër në xhiron e kaluar, nuk ka lejuar mallverzime me rezultat, duke shënuar…

LIRIA - DRENICA

Drenica mbijeton pastër me fitore në Prizren

19 May, 2019 @18:13

Skuadra e Drenicës do të vazhdojë e parrezikuar nga barazhit të jetë pjesë e Superligës edhe vitin tjetër. Futbollistët…

FERONIKELI - PRISHTINA

Feronikeli, kampion i Kosovës për sezonin 2018/2019!

19 May, 2019 @18:11

Feronikeli është kampion i Kosovës për sezonin 2018/2019! Skuadra nga Drenasi e mposhti me rezultat 1-0 Prishtinën, kundërshtarin kryesor për…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga