Të gjitha lajmet

MILIONËSHI

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

Foto: feronikelifc.com

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

20 May, 2019 @12:03

Feronikeli u bë kampion me 80 pikë të fituara, 5 më shumë sesa Prishtina, që përfundoi stinorin në vend të dytë.

Pas triumfit dhe rikthimit të titullit kampion në Drenas pas tre vitesh, kryetari i Feronikelit ka bërë të ditur shumën e përafërt të derdhur në klub për sezonin 2018/19.

Feronikeli celebration title

“Janë diku te 1.5 milionë euro, duke llogaritur këtu edhe premitë për titull kampioni, që kanë qenë të premtuara për lojtarë në kontrata, varësisht nga lojtari,” ka bërë të ditur Naser Ramaj, kryetar i klubit gjelbër-e-bardhë, për Sportin e KTV-së dje.

TABELA PËRFUNDIMTARE E SUPERLIGËS

Sa i përket premive, ato kapin shifrën e 200 mijë eurove për të gjithë futbollistët e Feronikelit.

Ky është titulli i tretë në histori për Feronikelin, ndërsa ekipi për herë të parë do të merr pjesë në gara evropiane, duke përfaqësuar Kosovën në kualifikime për Champions League.

KAMPIONATI, SHKURT

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

Foto: prishtinafc.com

20 May, 2019 @11:06

Me ndeshjet e djeshme, të xhiros së XXXIII të Superligës së Kosovës, ka përfunduar stinori 2018/19 i kampionatit elit. …

BALLKANI - DRITA

Suhareka në festë, Ballkani mbijeton me fitore

19 May, 2019 @18:40

Ballkani i Suharekës nën drejtimin e trajnerit Gani Sejdiu dhe me fitore në përballjen e fundit të stinorit në Superligë…

PLAY OUT

Caktohen çiftet e barazhit

19 May, 2019 @18:38

Pas ndeshjeve të përfunduara sot në Superligë, janë caktuar edhe çiftet e barazhit. Mes vete për të mbetur apo ngjitur…

FLAMURTARI - LLAPI

Flamurtari fiton, shpëton pa barazh

19 May, 2019 @18:25

Me fitore 3-2 e ka fituar takimin e fundit të sezonit skuadra e Flamurtarit, fitore e cila iu mundëson kryeqytetasve…

TREPÇA '89 - KEK-u

Fitore e thellë, por mbetet në barazh

19 May, 2019 @18:22

Në takimin e luajtur sot në “Riza Lushta” të Mitrovicës, skuadra e Trepçës ‘89 ka shënuar fitore të lehtë me…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga