Të gjitha lajmet

SIGUROJNË LALIGAN

Pas 2 sezonesh, rikthehen në La Liga

Pas 2 sezonesh, rikthehen në La Liga


21 May, 2019 @0:26

Me katër pikë më shumë sesa ndjekësi i parë, tre xhiro para fundit të stinorit në Segunda Division, Osasuna ka siguruar promovimin për në La Liga të Spanjës.

Los Rijollos për herë të fundit në La Liga ishin në stinorin 2016/17 kur që në stinorin e parë të rikthimit, ranë!

Kampanja e tyre e këtij sezoni u bazua kryesisht në formën e treguar në El Sadar, ku shënuan 17 fitore në 19 ndeshje të zhvilluara në shtëpi.

Ekipi i drejtuar nga Jagoba Arrasate është 4 pikë mbi Granadan përcjellëse, që sonte mposhti Albaceten e pozitës së tretë, duke ia siguruar kështu liderit, Osasuna, kalimin në La Liga.


PARA QERSHORIT

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

EURO 2020/International/Transfere

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

20/05/19 @ 23:01

DEBUTIM NË PREMIER LIGË SI TRAJNER

Brighton emëron trajnerin e ri

Premier League/Transfere

Brighton emëron trajnerin e ri

20/05/19 @ 22:45

ZYRTARE

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

FFK Superliga/Transfere

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

20/05/19 @ 19:58

PRISHTINA

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

FFK Superliga

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

20/05/19 @ 15:27

ORGANIZIM I TROFEUT

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

FFK Superliga

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

20/05/19 @ 13:05

KYLIAN MBAPPE

Më i miri në Ligue 1

Ligue 1

Më i miri në Ligue 1

20/05/19 @ 12:08

MILIONËSHI

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

FFK Superliga

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

20/05/19 @ 12:03

KAMPIONATI, SHKURT

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

FFK Superliga

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

20/05/19 @ 11:06

TURQI

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

International

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

19/05/19 @ 20:10

SHQIP NË BOTË

Zhegrova fiton Kupën e Zvicrës me Baselin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova fiton Kupën e Zvicrës me Baselin

19/05/19 @ 19:01

LOS BLANCOS

Carvajal i gatshëm kundër Levantes

La Liga

Carvajal i gatshëm kundër Levantes

26/01/21 @ 16:11

PAPU GOMEZ

Organizatori i Atalantës, po largohet

Serie A/La Liga/Transfere

Organizatori i Atalantës, po largohet

25/01/21 @ 23:08

LA LIGA

Real Madridi fiton bindshëm, ngushtohet diferenca

La Liga

Real Madridi fiton bindshëm, ngushtohet diferenca

23/01/21 @ 23:36

LARGIM

Varane kërkon largimin nga Real Madridi

La Liga/Transfere

Varane kërkon largimin nga Real Madridi

23/01/21 @ 13:45

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

PROBLEME FINANCIARE

Real Madrid dëshiron Hakimin

Serie A/La Liga/Transfere

Real Madrid dëshiron Hakimin

23/01/21 @ 12:22

TRANSFERE

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

Premier League/La Liga/Transfere

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

23/01/21 @ 11:55

TRANSFERE

Ylli i Real Madridit po shkon në Arsenal

Premier League/La Liga/Transfere

Ylli i Real Madridit po shkon në Arsenal

22/01/21 @ 18:00

LA LIGA

Valverde lëndohet, Zidane me COVID-19

La Liga

Valverde lëndohet, Zidane me COVID-19

22/01/21 @ 17:10

COPA DEL REY

Dy penallti të humbura në kohë të rregullt, për tu kualifikuar në vazhdime!

La Liga

Dy penallti të humbura në kohë të rregullt, për tu kualifikuar në vazhdime!

22/01/21 @ 00:12


Të gjitha lajmet nga La Liga