Të gjitha lajmet

ZYRTARE

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

TOPSPORTI / A.P

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

20 May, 2019 @19:58

S’ka pushim për skuadrën e Tahir Batatinës!

Një ditë pas përfundimit të sezonit, Llapi ka filluar menjëherë përforcimet për sezonin e ri.

Sot në ambientet e klubit podujevas skuadra në fjalë prezantoi mesfushorin ofansiv Blendi Memaj, i cili që nga sot është zyrtarisht pjesë e Llapit.

Memaj së fundi ishte te Liria, skuadër kjo që ra një kategori më poshtë, derisa sezonin e ri Memaj do të jetë pjesë e një prej skuadrave që me shumë gjasë do të luftojnë për titull. Për Lirinë sezonin që e lamë pas Memaj shënoi gjithsej 3 gola.

PRISHTINA

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

11-shja e Prishtinës para ndeshjes së fundit të stinorit ndaj Feronikelit/ Foto: prishtinafc.com

20 May, 2019 @15:27

Prishtinës assesi nuk po i ec në ndeshjet e fundit të stinorit, edhe pse titullin e kampionit e kishin në…

ORGANIZIM I TROFEUT

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

20 May, 2019 @13:05

Feronikeli u bë kampion i Kosovës për stinorin 2018/19. Drita ishte kampione e Kosovës për stinorin 2017/18. Por, këto…

MILIONËSHI

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

Foto: feronikelifc.com

20 May, 2019 @12:03

Feronikeli u bë kampion me 80 pikë të fituara, 5 më shumë sesa Prishtina, që përfundoi stinorin në vend të…

KAMPIONATI, SHKURT

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

Foto: prishtinafc.com

20 May, 2019 @11:06

Me ndeshjet e djeshme, të xhiros së XXXIII të Superligës së Kosovës, ka përfunduar stinori 2018/19 i kampionatit elit. …

BALLKANI - DRITA

Suhareka në festë, Ballkani mbijeton me fitore

19 May, 2019 @18:40

Ballkani i Suharekës nën drejtimin e trajnerit Gani Sejdiu dhe me fitore në përballjen e fundit të stinorit në Superligë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga