Të gjitha lajmet

CHRISTIAN PULISIC

Një Hazard i ri

Një Hazard i ri

22 May, 2019 @0:16

Futbollisti i ri i Chelseat, që u ble në vitin e kaluar dhe arriti sot si zyrtarizim te ekipi londinez, Christian Pulisic, shpreson të bëhet si Eden Hazard në Stamford Bridge.

Pulisic që erdhi për rreth 65 milionë euro te Chelsea nga Borussia Dortmund ka thënë se dëshiron të bëhet më i dalluari në ekip dhe më i pëlqyeri te tifozët e ekipit - si Hazard.

Amerikani 20 vjeç në një intervistë për BBC-në ka thënë se është e pashpjegueshme krejt çka mund të bëj Eden me top.

“E paimagjinueshme është ajo çka bën ai. Ai është njeri të cilin ia vlen ta përcjellësh dhe do të dëshirosh të bëhesh si ai. Ai është synim. Çdo lojtar do të dëshironte të luante me topin sikurse ai,” ka thënë ndër të tjera Pulisic.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga