Të gjitha lajmet

OLIVIER GIROUD

Vazhdon në Stamford Bridge

Foto: chelseafc.com

Vazhdon në Stamford Bridge

21 May, 2019 @14:47

Futbollistit francez që i përfundonte kontrata këtë sezon, Olivier Giroud, i është vazhduar edhe për një sezon, ka konfirmuar Chelsea sot përmes një komunikate zyrtare të botuar në faqen e klubit.

Qendërsulmuesi francez që erdhi në janar të vitit 2018 te të kaltërit e Londrës ka shënuar 17 gola në 62 paraqitje për Chelsean, ndërsa këtë sezon është treguar vendimtar në Europa League.

Giroud 32 vjeç ka shënuar 10 herë në kuadër të kampanjës së Europa Ligës, duke arritur me klubin në finale të garës, që luhet më 29 maj në Baku të Azerbajxhanit.

Chelseat i është ndaluar transferimi i lojtarëve nga UEFA dhe tashmë ekipi është hedhur në sulm për të siguruar lojtarët aktual që janë në fund të kontratës dhe thirrjen e futbollistëve që i ka të huazuar gjithandej.

E FUNDIT

United vazhdon huazimin e Ighalos

Foto: premierleague.com

1 June, 2020 @12:59

Edhe zyrtarisht Manchester United ka bërë të ditur se ka vazhduar huazimin e sulmuesit nigerian Odion Ighalo. Marrëveshja aktuale…

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

MEDIA TALK

Shkupi gati t’ia shet senegalezin Fenerbahçes

Foto: FCShkupi/fb

6 May, 2020 @18:55

Skuadra e Shkupit që është në mes të tabelës në Maqedoninë Veriore dhe me gjasa të mira për të marrë…

MEDIA TALK

UEFA dhe ECA pajtohen: ligat në korrik, garat evropiane në gusht

13 April, 2020 @13:59

Lajmi i fundit për mbarëvajtjen dhe organizimin e ndeshjeve të mbetura në të gjitha garat për stinorin e mbetur 2019/20…

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

Të gjitha lajmet nga Europa League