Të gjitha lajmet

PAS VENDIMIT PËR MOSUDHËTIM

UEFA i përgjigjet Arsenalit për Mkhitaryanin

UEFA i përgjigjet Arsenalit për Mkhitaryanin

21 May, 2019 @16:08

Pas vendimit të lojtarit për mosudhëtim në Azerbajxhan për finale të Europa Ligës, ka reaguar edhe UEFA-ja.

“UEFA ka marrë të gjitha masat e sigurisë për lojtarin në Azerbajxhan dhe konfirmimet nga autoritet më të larta të këtij vendi. Si rezultat i këtyre garancioneve është zhvilluar edhe plani i sigurisë, që i është dorëzuar klubit të Arsenalit,” ka shkruar njoftimi i shtëpisë së futbollit evropian.

“Derisa klubi i ka pranuar të gjitha njoftimet me kohë dhe ka marrë sigurinë e garantuar për lojtarin nga UEFA dhe qenveria azere, ne respektojmë vendimin personal të lojtarit për mosudhëtim me ekipin,” ka qartësuar UEFA.

Për shkak të tensioneve mes dy shteteve, futbollisti armen i Arsenalit, Henrik Mkhitaryan ka vendosur që të mos udhëtojë me ekipin e tij për në finale të Europa Ligës, që luhet në Baku të Azerbajxhanit më 29 maj. (goal)

EKIPI TURK

Trabzoni reagon, e çon UEFA-në në CAS

3 June, 2020 @20:29

Skuadra turke Trabzonspor së fundi përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit ka bërë të ditur se…

UEFA

Trabzonit i ndalohet pjesëmarrja në gara evropiane

3 June, 2020 @20:17

Për shkak të mosrespektimit të fair-playit financiar, ekipi që po mëton të bëhet kampion i Superligës turke, Trabzonspor - nuk…

E FUNDIT

United vazhdon huazimin e Ighalos

Foto: premierleague.com

1 June, 2020 @12:59

Edhe zyrtarisht Manchester United ka bërë të ditur se ka vazhduar huazimin e sulmuesit nigerian Odion Ighalo. Marrëveshja aktuale…

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

MEDIA TALK

Shkupi gati t’ia shet senegalezin Fenerbahçes

Foto: FCShkupi/fb

6 May, 2020 @18:55

Skuadra e Shkupit që është në mes të tabelës në Maqedoninë Veriore dhe me gjasa të mira për të marrë…

Të gjitha lajmet nga Europa League