Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP @ GAMEWEEK 8

Mikaile Tmusic, MVP i xhiros së tetë

Mikaile Tmusic, MVP i xhiros së tetë


29 October, 2021 @14:36

Basketbollisti i Kosovës që luan për Yllin, Mikaile Tmusic, është përzgjedhur lojtari më i mirë i xhiros së tetë të Superligës nga FBK.

Mikaile Tmusic

Tmusic ka qenë instrumental në përballjen e ekipit të tij ndaj Trepçës këtë xhiro, ndërsa me 21 pikë të shënuara, shtatë kërcime, pesë asistime e pesë topa të vjedhura - merr çmimin MVP i xhiros nga Federata.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga