Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SEMSETTIN BAS

Numëron gabimet që çuan në humbje

Numëron gabimet që çuan në humbje


28 October, 2021 @20:36

Trajneri i Pejës, Semsettin Bas, pas ndeshjes dhe humbjes së parë kampionale nga Bashkimi ka thënë se ekipi i tij ka qenë nervoz gjatë ndeshjes, që ka ndikuar në performancë dhe lojën në tërësi.

“Kemi qenë nervoz. Nuk kemi luajtur mbrojtje. Kemi dhënë plot kërcime në sulm. Kemi pranuar shumë pikë. Kemi shutuar jo mirë. Kur mblidhen krejt këto, humbja vjen. Në pjesë të dytë luajtëm mbrojtjen më mirë, por është dashur t’i dënojmë më shumë në sulm,” ka thënë ndër të tjera trajneri turk i Pejës, për të cilin kjo është humbja e dytë kampionale pas asaj nga Trepça.

Kjo ka qenë humbja e dytë e Pejës këtë stinor, ndërsa ekipi vazhdon edhe sot të jetë lider, por është edhe në pritje të rezultateve tjera të skuadrave përcjellëse si Prizreni-16 e Trepça.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga